Ju duhet njė smartphone qė mban bateri gjatė? Keni disa mundėsi zgjedhje...
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ju duhet njė smartphone qė mban bateri gjatė? Keni disa mundėsi zgjedhje...

Shpesh nė momentet kyēe tė pėrdorimit tė telefonit, na ndalet telefoni ky shkak tė harxhimit tė baterisė dhe kjo ėshtė shumė irrituese.

Ju duhet njė smartphone qė mban bateri gjatė? Keni disa mundėsi zgjedhje...
Ju duhet njė smartphone qė mban bateri gjatė? Keni disa mundėsi zgjedhje...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/11/2017 18:07

Ju mund tė keni blerė njė telefon celular tė shtrenjtė, por karakteristikat e tij tė performancės sė ulėt do tė krijojnė vetėm pengesa nė marrėdhėniet tuaja dhe operacionet e biznesit qė zhvilloni pėrmes telefonit.

Nė bazė tė zhvilluesve dhe profesionistėve tė teknologjisė nė njė kompani pėr zhvillim tė softuerit nė Britani tė Madhe, kemi ardhur me njė listė tė telefonave inteligjentė qė deklarohen se mbajnė baterinė e telefonit shumė gjatė.

Moto Z PlayDroid

Moto Z PlayDroid

Moto Z PlayDroid

Moto Z PlayDroid ėshtė ndėr telefonat mė tė mirė qė punon nė mėnyrė tė pėrsosur dhe ofron njė ndėrfaqe perfekte pėr lojėra.

Asnjė telefon tjetėr nuk mund tė qėndrojė mė gjatė pa u mbushur se sa ky. Nė testin e baterisė, ky vazhdon tė mbajė baterinė pėr njė kohė prej 13.7 orė.

LG X Power

LG X Power

LG X Power

LG X Power ėshtė njė pajisje qė mund tė mbajėbaterin pėr njė orė tė pabesueshme prej 12 orė e 58 minuta qė ėshtė me siguri njė kohė mbresėlėnėse. Vlera e saj e tregut ėshtė rreth $ 200. Pėr mė tepėr, tiparet dhe pamja e tij nuk janė shumė interesante, por sistemi operativ dhe jetėgjatėsia e baterisė afatgjatė ėshtė sigurisht njė gjė qė ja vlen pėr tė shpenzuar para.

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9

Ndėr shumė telefona tė menēur, ai ėshtė njė nga telefonat mė tė mėdhenj. Mate 9 i Huawei ka njė ekran tė madh dhe tė madh prej 5.9 inē, i cili shėrben nė mėnyrė tė pėrkryer si punė me produktivitet me ekran intensiv dhe projekte, pėr shembull, shikimin e dokumenteve ose redaktimin e tabelave nė ēast. Ajo ka njė jetėgjatėsi tė gjatė baterie prej mė shumė se 12 orėsh sipas testit tė baterisė.

GooglePixel XL

GooglePixel XL

GooglePixel XL

Ky smartphone garanton futjen e pėrditėsimeve tė softuerit para ēdo pajisjeje Android. Ai ka jetėgjatėsin e baterisė mbi 11 orė. Sistemi i tij operativ siguron qasje nė veēoritė e mahnitshme si Asistenti mė i ri i Google, i cili ju ndihmon nė menaxhimin e kutisė sė postės elektronike, caktimin e emėrimeve nė kalendarin tuaj dhe shumė mė tepėr. Pėrveē kėsaj, mund tė gjesh njė ekran tė madh prej 5.5 inē sė bashku me sensorin e gjurmėve tė gishtit pėr tė mbajtur tė dhėnat e punės tė sigurta.

Galaxy S8+

Galaxy S8+

Galaxy S8+

Ai krenohet me njė ekran tė madh prej 6.2 inē qė ka njė pėrmasė fantastike prej (2960 x 1440). Pėr mė tepėr, Galaxy S8 + ka njė jetė tė mahnitshme tė baterisė prej rreth 11 orėsh. Smartphone Galaxy ėshtė njė central elektrik i plotė pėr pronarėt e bizneseve qė kėrkojnė jetėgjatėsi tė gjatė tė baterisė me ndėrfaqe tė avancuara dhe karakteristika tė njohura, si njė USB Type-C, njė slotmicroSD, Snapdragon 835 CPU me shpejtėsi, sė bashku me njė siguri epike trio, i cili pėrfshin njė skaner iris, njohje tė fytyrės dhe njė lexues gjurmė gishtash.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
E8J+l

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.