Vendet qė duhet tė vizitoni kur ulen temperaturat nė Shqipėri
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vendet qė duhet tė vizitoni kur ulen temperaturat nė Shqipėri

Pėr tė kaluar pushimet dimėrore apo qoftė dhe pėr tė pushuar nė fundjavė Shqipėria ka vende mjaft tė bukura tė cilat ja vlen t'i vizitoni.

Vendet qė duhet tė vizitoni kur ulen temperaturat nė Shqipėri
Vendet qė duhet tė vizitoni kur ulen temperaturat nė Shqipėri
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/11/2017 14:49

Edhe pse ulja e temperaturave i drejton shqiptarėt drejt Malit tė Zi dhe Kosovės pėr tė pushuar, destinacione tė tilla si Korēa, Dardha dhe Voskopoja mirėpresin vizitorė tė huaj ēdo vit.

Kėto fshatra ofrojnė argėtim, traditė, kulturė dhe gatime tradicionale tė mrekullueshme tė cilat ja vlen t'i provoni.

Lakrorėt e Korēės nuk do t'i gjeni nė asnjė vend tjetėr ashtu si nė Dardhė e Voskopojė, aty ku bashkė me motin e ftohtė rritet edhe uria pėr tė ngrėnė e provuar mė shumė nga ushqimet tradicionale vendase.

Gjatė sezonit tė dimrit kėto dy destinacione shndėrrohen nė pista patinazhi dhe janė tė mrekullueshme pėr t'u argėtuar.

E ku ka mė bukur se periudha e festave, apo nata e ndėrrimit tė viteve tė kalohet pranė miqve e njerėzve tė zemrės nė vende tė tilla.

Ku atmosfera ėshtė mė e ngrohta pavarėsisht motit tė ftohtė. Netėt pranė oxhakut duke shijuar verėn vendase e bisedat me miqtė do tju bėjnė tė kaloni njė kohė tė mrekullueshme.

Edhe pse kėto dy fshatra janė vende tė vogla atmosfera nė periudhėn e festave ėshtė mė e gjallė se nė ēdo vend tjetėr.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
3Gb>@

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.