Fazat e karrierės nėpėr tė cilat kalon ēdo femėr
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fazat e karrierės nėpėr tė cilat kalon ēdo femėr

Ėshtė plotėsisht normale qė secila femėr nė planin afarist tė pėrjetojė ngritje dhe rėnie tė shumta, aq mė parė nėse pėrpiqet qė tė realizojė balancėn e karrierės dhe familjes.

Fazat e karrierės nėpėr tė cilat kalon ēdo femėr
Fazat e karrierės nėpėr tė cilat kalon ēdo femėr
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/10/2017 17:58

Nėpėr disa faza tė cilat po i theksojmė do tė kalojė secila femėr:

Kritika

Secila femėr do tė pėrballet me njė sėrė sfidash gjatė karrierės sė saj, ndėrkaq kritikat janė tė pashmangshme. Dikush do ta kritikojė mėnyrėn nė tė cilėn kryeni kėtė punė, apo aftėsinė tuaj tė zgjidhjes sė problemeve, gjė qė mund tė bėjė qė tė demoralizoheni apo tė ndiheni inferiore.

Ndryshimet

Shumica e femrave do tė arrijnė nėn situatėn qė tė dėshirojnė tė ndėrrojnė vendin e punės, zonėn e punės apo thjesht tė bėjė pauzė pėr shkak tė disa arsyeve personale, si p.sh. pėr shkak tė shtatzėnisė. Kėto ndryshime, fatkeqėsisht, mund tė shkaktojnė ndryshime tė shumta emocionale pėr shkak tė tė cilave femra mund tė humbė dėshirėn pėr avancim tė mėtejmė nė karrierė.

Konfuzioni

Pėr shkak tė ngritjes dhe zhvillimit personal shpesh ndryshon mėnyra nė tė cilėn mendojmė, por nuk ėshtė e rrallė qė femrave avancimi nė planin afarist u sjell edhe konfuzion nė jetė, sepse u bėhet gjithnjė e mė e vėshtirė qė tė realizojnė balancėn midis karrierės dhe familjes. Zgjidhja e kėtij problemi ndonjėherė kėrkon shumė kohė dhe energji.

Kthimi nė punė

Kur femra vendos tė kthehet nė punė, mund tė ndodhė qė nė atė moment nuk ka mjaftueshėm parasysh se ēfarė do tė dėshironte tė punonte nė vazhdim, pėrkatėsisht nė cilin drejtim do tė dėshironte tė shkonte karriera e saj. Kjo periudhė ėshtė e rezervuar pėr kthim gradual nė rutinėn e mėparshme.

Zbulimi

Kur femra gjen punė tė re apo zbulon mėnyrė tė re tė mėsimit, kjo do tė thotė qė do tė jetė e kėnaqur me veten dhe do tė ndihet e plotėsuar. Nė kėtė fazė karriera e saj e deriatėhershme do tė rrumbullakohet.

Pasqyrė e qartė

Kur femra mė nė fund i tejkalon vėshtirėsitė hyn nė fazė tė qetė. E di kush ėshtė, e di ēka dėshiron dhe merr vendime tė mira. Konfuzioni ėshtė zhdukur, ky ėshtė momenti kur arrihet balanca dhe ajo ėshtė e lumtur.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
PTZcP

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.