Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A e dini cilat janė rekordet mė tė veēanta tė Lojėrave Olimpike Dimėrore?

Sivjet Lojėrat Olimpike Dimėrore kanė qenė mė tė jashtėzakonshmet ndonjėherė.

A e dini cilat janė rekordet mė tė veēanta tė Lojėrave Olimpike Dimėrore?
A e dini cilat janė rekordet mė tė veēanta tė Lojėrave Olimpike Dimėrore?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/02/2018 22:09

Shumė talente botėrore kanė siguruar medalje e fitore tė paharrueshme nė Korenė e Jugut.

Garat kanė pėrfunduar, por pėr tė shėnuar kėtė sukses, faqja e librit tė rekordeve "Guinnes" ka pėrzgjedhur rekordet mė interesante tė arritura sivjet.

1. Medalistja mė e re nė snowboard - Chloe Kim nga Amerika fitoi kėtė medalje me vetėm 17 vjet e 296 ditė.

2. Mė sė shumti medalje tė fituara nė Lojėra Dimėrore - skitarja norvegjeze Marit Bjorgen ka fituar medalje nė 15 gara.

3. Dygolėshi mė i shpejtė nga njė lojtar nė hokej mbi akull - amerikania Jocelyne Lamoureux - Davidson realizoi dy gola pėr vetėm gjashtė sekonda.

4. Mė sė shumti medalje tė arta nė snowboard - Shaun White fitoi tri medalje tė arta.

5. Medalisti mė i vjetėr i artė nė skijimin alpin - Aksel Lund Svindal fitoi tė artėn nė moshėn 35 vjeēare e 51 ditė.

6. Mė sė shumti paraqitje nė Lojėra Dimėrore nga njė atlet - Japonezi i njohur pėr kėrcime me ski Noriaki Kasai ėshtė paraqitur tetė herė nė Lojėra Dimėrore.

7. Mė sė shumti pikė nė "skating" - Nė rrugėn drejt fitores, rusja Alina Zagitova fitoi garėn me 82.92 pikė nė "skating".

8. Golashėnuesja mė e vjetėr olimpike nė hokej mbi akull - finlandezja Riikka Valila realizoi gol nė fitoren 7:2 mė 17 shkurt ndaj Suedisė, nė moshėn 44 vjeēare e 250 ditė.

9. Gruaja e parė qė fitoi medalje tė arta nė sporte tė ndryshme - ēekja Ester Ledecka fitoi nė sbowboard dhe nė Super-G nė ski.

10. Mė sė shumti medalje nga njė shtet nė Lojėra Dimėrore - Norvegjia fitoi 39 medalje.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
eN@RA

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.