Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjermania krijon kėshtjellėn mė tė madhe prej rėre nė botė.

E pabesueshme por tashmė ėshtė thyer rekordi i kėshtjellės mė tė madhe nė botė tė ndėrtuar prej rėre dhe ėshtė bėrė nė Gjermani.

Gjermania krijon kėshtjellėn mė tė madhe prej rėre nė botė.
Gjermania krijon kėshtjellėn mė tė madhe prej rėre nė botė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/09/2017 14:37

Kėshtjella mė e lartė e rėrės nė botė nuk ėshtė ndėrtuar nė njė plazh, por nė qytetin industrial Gjerman tė Duisburgut, nė rajonin e Ruhrit.

I lartė, 16.68m ishte skalitur nga njė ekip ndėrkombėtar dhe tregon pikė referimi tė famshme, pasi tema e saj ėshtė turizmi.

Ėshtė mbajtėsi i ri i Guinness World Record. E mėparshmja u ndėrtua 14.8m nė Puri, nė bregun lindor tė Indisė.

Duisburgu do tė jetė nė gjendje ta admirojė kėtė bukuri deri nė fund tė Shtatorit.

Kėshtjella mė e lartė e rėrės nė botė ėshtė ndėrtuar nė qytetin industrial Gjerman tė Duisburgut.

Kėshtjella mė e lartė e rėrės nė botė ėshtė ndėrtuar nė qytetin industrial Gjerman tė Duisburgut.

Tema e kėshtjellės ėshtė turizmi.

Tema e kėshtjellės ėshtė turizmi.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
0WiOA

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.