Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė procedurat e reja pėr marrjen e patentės?

Ndryshon procedura pėr marrjen e patentės, qė nga 1 marsi pyetje tė reja pėr testin teorik.

Cilat janė procedurat e reja pėr marrjen e patentės?
Cilat janė procedurat e reja pėr marrjen e patentės?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/01/2018 20:11

Tė gjithė ata qė do tė hyjnė nė testin teorik pėr tė marrė leje drejtimi tė kategorisė A1, A2, B1, B2 do tė duhet tė pėrgatiten pėr pyetje tė reja.

Drejtoria e Pėrgjithshme e Shėrbimit tė Transportit Rrugor ka ripunuar pyetjet qė aplikojnė nė testimin teorik tė kandidatėve. Gjithsesi deri nė 28 shkurt testet do tė zhvillohen sipas pyeytjeve tė vjetra kurse nga data 1 mars 2018 do tė nisė aplikimi i pyetjeve tė reja. Testet e reja do tė zbatohen sipas tė njėjtin udhėzimi tė miratuar nga ministria pėrgjegjėse pėr transportin nė prill tė vitit 2016.

Pyetjet e reja mund tė aksesohen pėr secilėn kategori tė klasifikuar nė faqen e Drejtorisė sė Shėrbimit tė Transportit Rrugor dhe janė tė ndara nė 25 tema ashtu sikurse sanksionohet nė udhėzimin e ministrisė.

Kandidati sipas udhėizmit ka nė dispozicion 6 muaj pėr fitimin e provės sė teorisė duke filluar nga data e pėrfudnimit tė programit pėrgatitor tė teorisė Llogaritja e kėsaj date bėhet duke filluar nga data e lėshimit tė lejes dhe duke shtuar ditėt kalendarike tė pėrcaktuara.

Ēdo kandidat ka tė drejtė tė japė deri nė pesė herė provimin e teorisė jo mė afėr se 5 ditė kalendarike nga njėri porvim nė tjetrin. Nė rast se kandidati nuk fiton provimin brenda 6 muajve apo pas pesė herė paraqitje nė provimin e teorisė atėherė ai ka tė drejtėn e regjistrimit nė autoshkollė nga e para pas pėrfundimit tė vlefshmėrisė sė lejės.

Tė gjitha autoshkollat nė rastet e ndryshimeve njofton 30 ditė para ēka do tė thotė se nga ana e DPSHTRR tashmė kjo ėshtė ezauruar si pikė. Nė gjithė pyetjet teorike 50% e tyre janė pohime tė vėrteta dhe pjesa tjetėr pohime tė gabuara.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
=cjNY

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė