Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Nėntor 2017.

Perspekti sjell parashikimin mujor pėr tė gjitha shenjat. Ju urojmė muaj tė mbarė!

Horoskopi pėr muajin Nėntor 2017.
Horoskopi pėr muajin Nėntor 2017.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/11/2017 13:45

Dashi (21 Mars - 20 Prill)

Kėtė muaj do kaloni momente tė bukura dhe do merrni surpriza tė njėpasnjėshme sidomos nė planin sentimental. Nėse jeni nė njė lidhje do dini si ta mbani zgjuar zjarrin e pasionit dhe komunikimi nuk do shkėputet pėr asnjė moment. Beqarėt nuk duhet tė jenė tė palogjikshėm dhe tekanjozė sepse kanė pėr tė humbur persona me shumė vlera. Koha ikėn shpejt dhe nuk kthehet mė pas. Gjendja shėndetėsore nuk do jetė aq e mirė sa mendonit. Mund tė keni shqetėsime nė disa pjesė intime dhe duhet tė merrni shpejt masa. Nė planin financiar duhet tė bėni shumė kujdes me tendencėn megalomane pėr tė shpenzuar sepse gjendja do pėrkeqėsohet sa hap e mbyll sytė. Nė punė mundohuni tė jeni sa mė diskretė dhe tė mos ia thoni askujt projektet apo zgjidhjet qė keni nė mendje.

Demi (21 Prill - 21 Maj)

Kėtė muaj duhet t'i merrni gjėrat si t'iu vijnė dhe tė argėtoheni sa mė shumė qė tė mundeni. Nga ana tjetėr do njiheni me persona tė rinj tė cilėt do kenė ndikim tė madh tek e ardhmja. Nėse jeni nė njė lidhje do ndiheni mė tė lirė dhe mė tė pavarur se asnjėherė mė parė. Nga java e dytė mund tė filloni edhe njė projekt tė pėrbashkėt me partnerin dhe do keni me tepėr besim tek ai. Beqarėt mund tė realizojnė takime nė rrethin profesional, tė cilat mund t'ua ndryshojnė edhe jetėn sentimentale. Shėndeti do jetė i shkėlqyer dhe do keni energji tė pashterueshme. Kujdes duhet tė bėni vetėm me sytė duke shmangur qėndrimin gjatė para ekraneve. Financat do kėrkojnė pak mė shumė vėmendje qė tė mos bėhen problematike. Nė punė, deri nė datėn 7, do i keni tė gjitha mundėsitė pėr tė pėrmbyllur disa projekte gjigande. Nė tėrėsi do jetė muaj i begatė.

Binjakėt (22 Maj - 21 Qershor)

Ky muaj do ju pėlqejė shumė pasi do jetė i mbushur me dashuri, aventura dhe kreativitet. Do jeni frymėzuar dhe gati pėr tė ndėrmarrė edhe aventura tė kėndshme. Tė dashuruarit duhet ta shfrytėzojnė nė maksimum javėn e parė, pasi pas datės 8 mund tė fillojnė grindjet e mosmarrėveshjet. Beqarėt do realizojnė disa takime nė ambiente qė as nuk i kishin imagjinuar dhe shumė gjėra pėr ta do ndryshojnė. Shėndeti nuk do ketė probleme serioze, por mundohuni tė mos qėndroni nė ambiente tė mbyllura dhe tė mbroheni nga i ftohti. Financat mbajini sa mė nėn kontroll sepse nė tė kundėrt situata mund tė pėrkeqėsohet ndjeshėm. Nė punė, deri ne datėn 5, ēdo gjė do ecė perfekt dhe do lumturoheni. Mė pas situata do ju vėshtirėsohet disi dhe do ju duhet patjetėr tė bashkėpunoni me disa kolegė.

Gaforrja (22 Qershor - 22 Korrik)

Ky do jetė njė muaj veēanėrisht pozitiv pėr jetėn sentimentale dhe atė profesionale. Nė pėrgjithėsi buzėqeshja do jetė ajo qė do mbizotėrojė. Nėse jeni nė njė lidhje do afroheni edhe mė shumė me partnerin dhe do e keni mė tė lehtė tė flisni edhe pėr tema delikate. Javėn e dytė mund tė merrni edhe vendime tė rėndėsishme dhe do keni momente romantike. Beqarėt do i kenė tė gjitha mundėsitė kėtė muaj pėr tė takuar personat e duhur. Shėndeti do ketė herė pas here shqetėsime qė nuk duhen neglizhuar aspak. Nė planin financiar mundohuni tė jeni sa mė tė arsyeshėm qė tė mundeni sepse po filluan problemet e ardhmja ka pėr tė qenė e vėshtirė. Mėrkuri dhe Saturni do e favorizojnė tej mase punėn. Do jeni plot gjallėri, maturi dhe do keni metoda fantastike pėr tė arritur atje ku dėshironi. Nėse jeni i vetėpunėsuar do shkėlqeni edhe mė shumė.

Luani (23 Korrik - 22 Gusht)

Ky muaj nuk ka pėr tė qenė tėrėsisht i qetė pėr ju. Do keni edhe periudha tė tensionuara ku do mėrziteni dhe do vuani, por duhet tė gjeni kurajėn qė tė pėrballoni gjithēka. Tė dashuruarit do kenė javė tė begata, por edhe problematike. Pas datės 10 do fillojnė mosmarrėveshjet sidomos nga kokėfortėsia e tė dyve. Beqarėt duhet tė flasin me miqtė ose familjarėt para se tė bėjnė ēdo zgjedhje pasi mund tė lėndohen. Gjendja shėndetėsore do ketė shpesh probleme. Stresi mund tė sjellė edhe luhatje tensioni, dhimbje koke dhe gjendje tė trazuar fizike e morale. Financat pėr fatin e mirė do jenė tė qėndrueshme. Kryeni shpenzimet e domosdoshme dhe lėrini pėr mė vonė investimet pėr gjėra qejfi. Nė punė do ju dalin shpesh sfida tė vėshtira. Thuajini ato qė mendoni dhe nė rastet mė tė vėshtira kėrkoni ndihmė.

Virgjėresha (23 Gusht - 23 Shtator)

Ky do jetė muaj vėrtet i bukur dhe i mbushur me emocion. Do i merrni gjėrat si t'iu vijnė dhe do shfrytėzoni ēdo sekondė nė maksimum. Tė dashuruarit do kalojnė mė tepėr kohė me partnerin dhe do diskutojnė pėr gjėrat e sė shkuarės dhe tė sė ardhmes. Frymėzimi pėr tė bėrė edhe surpriza nuk do mungojė nga tė dyja palėt. Beqarėt do e kenė paksa tė vėshtirė ta bėjnė pėr vete personin qė do pėlqejnė, por nuk duhet tė dorėzohen lehtė. Shėndeti do kalojė edhe periudha delikate, kur mund tė keni shqetėsime. Mundohuni tė mos neglizhoni asgjė, por as ta teproni me medikamentet. Financat do vijnė duke u pėrmirėsuar javė pas jave, megjithatė mirė ėshtė tė mos luani me lojėra fati pasi do digjeni keq. Nė punė ambienti do jetė pėrgjithėsisht i qetė. Ju mund tė vazhdoni projektin e nisur, por mundet edhe tė eksperimentoni me diēka tė re.

Peshorja (24 Shtator - 23 Tetor)

Ky muaj do sjellė ndryshime pozitive sidomos nė fushėn e financave. Fushat e tjera mund tė kenė goxha ulje e ngritje. Nėse jeni nė njė lidhje duhet ta mbani sa mė afėr partnerin sepse ēdo lėnie pas dore mund tė jetė e rrezikshme. Dilni, argėtohuni dhe vizitoni vende tė veēanta. Beqarėt duhet tė bėjnė disa investigime pėr disa persona para se tė hedhin hapa. Nė kėtė mėnyrė do shmangin edhe zhgėnjimet. Gjendja shėndetėsore do jetė e kėnaqshme. Po u ēlodhėt mė shumė, po praktikuat yoga dhe po bėtė masazhe herė pas here do jeni nė formė perfekte. Financat do jenė tė shkėlqyera kėshtu qė nė datėn 10 ose 13 mund tė bėni edhe ndonjė investim tė guximshėm. Puna do ju sjellė sadisfaksion, por javėn e fundit mund tė pėrballeni edhe me disa sfida delikate.

Akrepi (24 Tetor - 22 Nėntor)

Yjet do jenė nė favorin tuaj gjatė gjithė kėtij muaji kėshtu qė ju do ndiheni mirė dhe tė lumtur. Nėse jeni nė njė lidhje, pas datės 6 ēdo gjė do ndryshojė pėr mirė dhe vetėm do buzėqeshni e do vezulloni. Debatet e forta thuajse do mungojnė plotėsisht. Beqarėt do jenė sharmantė dhe tė parezistueshėm. Zemra e tyre do rrahė shumė fort atėherė kur ata mė pak do e presin. Me shpenzimet bėni sa me shumė kujdes. Mundohuni tė mendoni pėr tė ardhmen dhe mos shpenzoni pa bėrė llogari mė parė. Shėndeti do jetė mė delikat pėr ata qė vuajnė nga probleme kronike, megjithatė me pak mė shumė pėrkujdesje situata do qetėsohet shpejt. Nė punė do merrni disa vendime shumė tė rėndėsishme qė do u'a ndryshojnė rrjedhėn e gjithēkaje. Java e fundit do jetė mė frymėzuese dhe mė e begatė se ēdo javė tjetėr.

Shigjetari (23 Nėntor - 21 Dhjetor)

Nėse doni qė ky muaj t'iu ecė sa mė mirė duhet tė keni mė tepėr besim tek vetja. Nė jetė mund tė duken shumė gjėra tė pamundura, por nėse nuk tenton nuk do ta dish kurrė nė mund tia dalėsh apo jo. Jeta e tė dashuruarve nė shumė momente do lėrė pėr tė dėshiruar pasi tė dy palėt do duan qė gjithēka t'iu ecė siē duan ata. Toleroni mė tepėr dhe keni pėr ta parė sa mirė do ju ecin gjėrat. Beqarėt do i marrin gjėrat shtruar dhe nuk do kėrkojnė me ngulm njė lidhje. Gjithsesi rreth mesit tė muajit mund tė marrin propozime tė jashtėzakonshme. Shėndeti nuk do jetė problematik aspak dhe do keni mjaft energji. Financat nuk do jenė tė shkėlqyera, megjithatė mund tė themi se do jenė tė kėnaqshme pėr tė pėrmbyllur nevojat. Nė punė do jeni realistė dhe do i merrni gjėrat shumė shtruar. Do ecin pėrpara me planet.

Bricjapi (22 Dhjetor - 20 Janar)

Gjatė kėtij muaji do ndodhin ndryshime shumė tė mėdha nė jetėn tuaj nė ēift tė cilat do ju bėjnė tė reflektoni. E gjithė jeta do ju kalojė para syve dhe do i kuptoni edhe disa gabime qė keni bėrė. Pėr tė dashuruarit do zhduken tė gjitha dyshimet dhe mosmarrėveshjet dhe dielli do ndriēojė pafund. Beqarėt do preferojnė tė kenė njohje sa pėr t'u argėtuar dhe nuk do preferojnė tė fillojnė lidhje serioze. Dėshirat do ju plotėsohen mė shpejt nga sa mendonit. Shėndeti nė shumė raste do ketė shqetėsime tė vogla, por nuk duhet ta lėshoni veten. Fatmirėsisht do jenė gjėra jo serioze dhe kalimtare. Shpenzimet kanė pėr tė pasur tronditje tė mėdha. Nė disa momente mund tė gjendeni edhe nė vėshtirėsi. Java e dytė dhe e tretė do kėrkojnė mė shumė vėmendje nė punė. Mos i besoni askujt dhe reflektoni gjatė para se tė merrni vendime.

Ujori (21 Janar - 19 Shkurt)

Jeta juaj kėtė muaj do marrė njė tjetėr rrjedhė. Do fokusoheni edhe mė shumė tek jeta profesionale dhe nė disa momente mund tė lini ēdo gjė tjetėr pas dore. Ju qė keni njė lidhje mundohuni qė pėr ēdo mungesė tė flisni hapur me partnerin nė mėnyrė qė tė mos keni keqkuptime. Nė sa mė shumė momente bėni surpriza qė do ua shtojnė rrahjet e zemrės. Beqarėt nuk do e kenė mendjen aspak tė joshin ndonjė person, por ēdo gjė do ju ndodhė si me magji. Shėndeti mund tė ketė shqetėsime tė vogla. Kujdesuni mė shumė pėr imunitetin e pėr lėkurėn. Financat dy javėt e para nuk do jenė nė gjendjen mė tė mirė tė mundshme, por mė pas ēdo gjė do normalizohet e madje mund tė ketė edhe pėrmirėsime. Puna do ecė me ritme shumė tė shpejta dhe tė gjithė do mahniten nga performancat qė do keni.

Peshqit (20 Shkurt - 20 Mars)

Gjatė kėtij muaji do ju duket shpesh sikur nuk jeni nė rrugėn e duhur e sikur keni gabuar. Mundohuni tė jeni mė tė qetė pėr gjithēka dhe tė mos nxitoheni. Nėse jeni nė njė lidhje ka mundėsi tė ndiheni jashtėzakonisht mirė dhe mė tė dashuruar se asnjėherė. Ndjenjat do i shprehni pafundėsisht dhe me mėnyra nga mė tė veēantat. Beqarėt duhet t'i bėjnė sytė katėr kur tė shkojnė nėper festa sepse atje kanė pėr tė njohur personat e pėrshtatshėm. Shėndeti pėr fat tė mirė nuk do ketė shqetėsime serioze, pėrveē ndonjė dhimbje koke, barku apo shpine, por pa pasoja. Buxheti nė shumė momente do jetė i trazuar. Duhet tė mos shpenzoni asnjėherė pa bėrė llogari sepse papritur mund tė gjendeni me xhepat bosh. Nė punė do jeni mė tė pavarur dhe do arrini tė realizoni njė projekt shumė interesant qė do iu hapė dyert mė tepėr.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
KY[.U

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė