Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Lumturia s'ėshtė i vetmi emocion - Pėrqafoni tė tjerėt

Lumturia nuk ėshtė i vetmi emocion qė ju ndihmon tė jeni tė shėndetshėm.

Lumturia s'ėshtė i vetmi emocion - Pėrqafoni tė tjerėt
Lumturia s'ėshtė i vetmi emocion - Pėrqafoni tė tjerėt
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/10/2017 16:48

Lumturia nuk ėshtė i vetmi emocion qė ju ndihmon tė jeni tė shėndetshėm. Ka rėndėsi edhe sa tė ngazėllyer, krenarė, tė fortė dhe tė hareshėm jeni. Nė njė studim tė kohėve tė fundit, njerėzit qė ndjenin gamėn mė tė gjerė tė emocioneve pozitive kishin nivelet mė tė ulėt tė shenjuesve inflamatorė nė gjak. Inflamacioni mė i ulėt pėrkthehet nė njė risk mė tė ulėt sėmundjesh, si diabeti dhe ato tė zemrės.

Autori Anthony Ong, profesor i zhvillimit njerėzor nė Cornell University, mendon se njerėzit janė nė gjendje tė maksimizojnė kėto tė mira, duke ekzaminuar emocionet e tyre. "Kur vjen fjala tek futja e mė shumė emocioneve pozitive nė jetėn tonė, sekreti ėshtė njė praktikė e pėrditshme e kategorizimit tė emocioneve pozitive", thotė ai. Herėn tjetėr qė ndjeheni entuziastė, tė interesuar apo tė frymėzuar, mbani shėnim.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
%O5(

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė