Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėnyra si jepni dorėn tregon anė tė personalitetit tuaj.

Mėnyra se si shtrėngojmė dorėn tregon mė shumė se fjalėt sepse ėshtė instiktiv dhe, si tė gjitha gjėrat instiktive, ėshtė i sinqertė.

Mėnyra si jepni dorėn tregon anė tė personalitetit tuaj.
Mėnyra si jepni dorėn tregon anė tė personalitetit tuaj.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/10/2017 14:26

1

Ky shtrėngim, me kyēet e gishtėrinjve tė drejtuara lart, tregon indiferencė, por ėshtė edhe simptomė e njė shėndeti jo tė mirė. Megjithatė bėhet fjalė pėr njė njeri qė ka njė karakter tė paqėndrueshėm, edhe nė rrethana jo shumė tė rėndėsishme.

2

Dora e hapur mirė, e shtrirė nė mėnyrė tė vendosur me tė njėjtėn vijė tė parakrahut, ėshtė tregues i njė karakteri tė pastėr, korrekt. Njeri i besės por qė shpesh ėshtė edhe viktimė e pendimeve.

3

Njerėzit qė e shtrijnė dorėn nė mėnyrė vertikale, nga lart poshtė, janė njerėz despotikė, mendjemėdhenj, me njė natyrė autoritare. Pretendojnė gjithēka, nuk kanė respekt pėr tė tjerėt.

4

Ky shtrėngim duarsh u pėrket lajkatarėve. Janė tė stėrholluar, me pretendime, shpesh e teprojnė me premtime, por veprimet e tyre tė zhgėnjejnė dhe janė inferiorė ndaj qėllimeve tė shprehura.

5

Kush e jep dorėn pothuajse tė mbyllur, nė heshtje, nė pėrgjithėsi ėshtė i ndrojtur dhe i mbyllur. Megjithatė ėshtė egoist.

6

Kush e jep dorėn tė shtrirė, tė hapur, ėshtė njė njeri interesaxhi, servil. Pėrveē tė tjerash tregon njė sensualitet tė maskuar dhe njė dėshirė pėr ta lėshuar veten.

7

I pėrzemėrt dhe jo pa zjarr, tregon njė temperament tė ėmbėl, nė veēanti te mashkulli qė mban mes duarve tė tij dorėn e njė femre. Eshtė njė njeri shumė i sinqertė dhe besnik, me qėllime tė qarta dhe korrekte.

8

Ai ose ajo qė jep dy ose tre gishtėrinj nuk ėshtė shumė i sinqertė, dhe nuk ėshtė i mirėkuptueshėm. Pėrveē tė tjerash tregon njė edukatė tė keqe dhe njė karakter me pretendime.

9

Shtrėngim dore i vendosur dhe energjik, edhe pse ndonjėherė mund tė duket brutal, nervoz. Kush e shtrėngon dorėn nė kėtė mėnyrė nuk ka qėllime tė tjera, ushqen besim tek tė tjerėt, ėshtė i sinqertė.

10

Kjo mėnyrė shtrėngimi dore, qė nė fakt nuk ėshtė njė shtrėngim i vėrtetė, tregon njė situatė paqėndrueshmėrie tė personalitetit. Eshtė njė shenjė mosinteresimi.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
B-9[6

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.