Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Zbuloni numrin tuaj jetėsor.

Numrat megjithatė kanė mė tepėr domethėnie se qė na duket ne. Ato janė mė tepėr se shenja tė rėndomta qė i pėrdorim nė pėrllogaritje.

Numrat na ndihmojnė tė krijojmė rend nė jetėn tonė tė pėrditshme kaotike.
Numrat na ndihmojnė tė krijojmė rend nė jetėn tonė tė pėrditshme kaotike.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/09/2017 18:50

Nėse i kushtoni vėmendje ngjarjeve tė rėndėsishme nė jetėn tuaj, duke flluar qė nga data e lindjes, e deri tek emri dhe mbiemri i juaj ( tė cilat gjithashtu konvertohen nė gjuhėn e shkronjave), nga numri i derės sė shtėpisė, data e regjistruar nė shkollė, data e diplomimit, data e martesės, data e ndarjes, e punėsimit, regjistrimi i automobilit, numri i letėrnjoftimit, lindja e fėmijėve, dhe gjithēka tjetėr qė ju bie ndėrmend si e rėndėsishme pėr ju, do tė befasoheni me faktin se dy apo tre numra tė njėjtė nė tė gjitha ngjarjet sillen pandėrprerė.

Ato numra nė kėtė mėnyrė e japin njė mesatare tė jetės suaj nė tėrėsi. Shtegu jetėsor i personave me vibrime tė njėjta tė vlerave dhe energjisė, janė tmerėsisht tė ngjashme, qė nga pamja e gjendjes shėndetėsore e deri te raporti me tė afėrmit etj.

Numri i juaj personal

Kodi peronal numerologjik paraqet shifrėn jetėsore, atė qė ua jep skeletin e gjitha lėvizjeve, karakteristikave, dėshirave, ngjarjeve, ngritjeve dhe rėnieve. Kodi personal fitohet me bashkimin e emrit dhe mbiemrit se bashku me datėlindjen tuaj. Mund ta logaritni ashtu qė tė shndrroni ēdo shkronjė tė veēantė tė emrit dhe mbiemrit nė energji tė numrit. Ashtu do tė veproni duke e pėrdorur tabelėn numerike tė Chaldean-Hebrew-it.

Veēmas sė pari mbledhni shkronjat e emrit (tė konvertuar nė numra) nė bazė tė tabelės e pastaj ato tė mbiemrit. Deri sa tė pėrfitoni numrin njėshiftror pėr emrin dhe mbiemrin. Pastaj numrin pėrfundimtar njė shifror tė emrit mblidheni me atė tė mbiemrit sėrish deri nė nivelin kur tė fitoni njė numėr njėshifror si rezultat.

Po ashtu edhe datėlindjen tuaj mblidheni deri tė fitoni numėr njėshifror.

Shembull

Anita Marku, e lindur mė: 20.01.1979

Anita = 1+5+1+4+1=12=1+2=3 - numri njėshifror i zbėrthyer pėr emrin Anita ėshtė 3

Marku = 4+1+2+2+6=15=1+5=6 - numri njėshifror i zbėrthyer pėr mbiemrin Marku ėshtė 6

20.01.1979 = 2+0+0+1+1+9+7+9=30=3+0=3 - numri njėshifror i zbėrthyer pėr datėlindje ėshtė 3

Nė fund rezultatin pėrfundimtar nga emri, mbiemri dhe datėlindja mblidheni deri tė fitoni sėrish numėr njėshifror:3+6+3=12=1+2=3

Pra personi me emrin Anita Marku e lindur mė 20.01.1979 ėshtė e udhėhequr nga numri 3.

Pėrjashtim pėr numrat 11 dhe 22

Ekzistojnė dy numra qė nėse fitohen si rezultat i emrit, mbiemrit apo datėlindjes, qė nuk duhet t'i zbėrtheni mė tej. Ato janė numrat 11 dhe 22. Nėse paraqiten kėto numra nė testin tuaj, atėherė thjesht si numra dyshifror bashkangjitini llogarisė sė mbledhjes me numrat tjerė.

Tabela e alfabetit numerik tė Chealden-Hebrew-it

A = 1

B = 2

C = 3

D = 4

E = 5

F = 8

G = 3

H = 5

I = 1

J = 1

K = 2

L = 3

M = 4

N = 5

O = 7

P = 8

Q = 1

R = 2

S = 3

T = 4

U = 6

V = 6

W = 6

X = 5

Y = 1

Z = 7

Ē = 3

ZH=Z dhe H

SH=S dhe H

NJ=N dhe J

Vetitė e personit nė bazė tė karakteristikave tė numrave

1

Energji e madhe, kreativitet, lider natyral dhe sundues, dashuri ndaj fėmijėve, luksit, argėtimit, kėngės dhe vallėzimit, tėrheqshmėri e madhe (atraktivitet madhėshtor), sharm natyral qė e magjeps gjininė e kundėrt.

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: zemra, sytė, qarkullimi i gjakut.

2

Ndjeshmėri, shpesh hipersensibilitet, lėndueshmėri, besnikėri ndaj shtėpisė dhe familjes, nėnės dhe fėmijėve, mendje praktike nė matematikė, interesim pėr politikė, dell pėr vizatim, anim kah vendlindja dhe rrėnjėt (tė parėt e tij), tradicionalitet i theksuar, i kthyer kah e kaluara.

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: lukthi, gjinjtė, dhe indi i butė dhe i fortė nė pėrgjithėsi.

3

Individualitet, dashuri ndaj udhėtimeve, interes pėr ezoteri, filozofi, sport, vende tė huaja dhe gjuhė tė huaja. Po ashtu talent pėr gjuhė tė huaja, besnik ndaj tė vėrtetės, luftėtar pėr tė drejtat e njeriut, mbrojtės i mė tė dobtėve.

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: mėlēia, shpretka, kyēet.

4

Origjinalitet, ekscentrik, dashuri ndaj lirisė personale, jetė me moton jeto dhe lėri tė tjerėt tė jetojnė, shumė miq, gjenialitet, intelektual i nivelit tė lartė, dashuri ndaj tė pahulumtueshmes, i kthyer drejt ardhmėrisė.

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: Kėmbėt nga gjunjėt deri te thembrat dhe sistemi nervor.

5

Komunikues, lėvizje, shoqėrim, i anueshėm kah tregtia dhe materializmi, mendje e shpejtė dhe e shkathėt. Precizitet, interesim pėr modėn, bukurinė, dashuri ndaj natyrės, kafshėve.

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: Sistemi respirator (i frymėmarrjes), alergjitė e ndryshme, sistemi nervor, lukthi, lidhėza dhe organet e trejtes.

6

Hedonistik nė qasje ndaj jetės, i dashuruar nė bukuritė e tė gjitha llojeve, ndjenja pėr harmoni, interes pėr politikė dhe dėshirė pėr veprimtari publike, posesiv, ka nevojė pėr dominim qoftė drejtėpėrdrejtė apo nė prapavijė. E shprehur ėshtė nevoja pėr jetė nė ēift, nė martesė dhe familje!

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė:Qafa, ruazat e kurizit tė qafės, veshkat, dhe pjesėt e zorrėve.

7

Gjetja dhe realizimi i "dashurisė jetėsore", romantik, gjentilitet, butėsi, ndjeshmėri, sensualitet, besnikėri, anim kah religjioni, mistika, kulti, intuitė e fuqishme, kreativitet, talent pėr muzikė dhe valle, forma, ngjyra etj. Anon kah depresioni, tradicionaliteti dhe mbyllja nė vete.

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: qarkullimi i gjakut, venat, kėmbėt dhe shputat, psiqika, sistemi nervor i ndjeshėm.

8

Pozitė e lartė dhe me rrespekt nė shoqėri, pėrgjegjėsi e shtuar dhe e theksuar, kriticizėm, maturi, dhe ftohtėsi nė qasje, kujdes, dyshim, tradicionalitet, i mbyllur, dashuri dhe nevojė ndaj parave, materiales dhe sigurisė, person i themeltė dhe kėmbėngulės. Ka dell pėr skulpturė, arkitekturė, vizatim teknik etj.

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: nyjet, thonjtė, pjesėt eshtrore, flokėt, dhėmbėt, qarkullimi i gjakut.

9

Energjik, temperament i theksuar, mosdurim, i zėnė, aktiv, lėvizės, dinamik, kokėfortėsi, agresivitet, dashuri ndaj shpejtėsive dhe prestigjit, e theksuar ėshtė vetia pėr tu potencuar dhe afirmuar. Edhe kėta janė lider dhe shefa tė lindur. Janė direktė dhe tė sinqertė nė qasje. Jotaktikė por nė tė njėjtėn kohė zemėrgjėrė. Tė ngrohtė dhe besnik ndaj tė afėrmve.

Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: Koka nė pėrgjithėsi, temperaturat e larta, inflamacionet, lėndimet e shumėllojshme dhe rrėzimet.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
E&^F5

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.