Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė thotė horoskopi juaj pėr karrierėn?

Nėse jeni i pakėnaqur me punėn tuaj, atėherė mund tė mos jeni nė profesionin qė astrologjia pėrcakton pėr ju..

Ēfarė thotė horoskopi juaj pėr karrierėn?
Ēfarė thotė horoskopi juaj pėr karrierėn?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/09/2017 20:56

Dashi

Ju jeni lider tė lindur dhe nuk e keni tė vėshtirė tė vendosni autoritet, por duhet tė keni kujdes sepse acaroheni shpejt. Keni aftėsinė pėr tė nisur disa projekte, por e keni tė vėshtirė pėr t'i ēuar ato deri nė fund. Pikėrisht pėr kėtė arsye ju nevojitet skuadra e duhur mbėshtetėse.

Karriera ideale:

Ēdo gjė qė pėrmban konkurrencė ėshtė pėr ju. Konsideroni punė si agjent turistik, trajner personal, atlet ose tė punoni nė njė organizatė sportive. Nuk do ishit aspak keq edhe nė rol drejtues duke qenė se ju pėlqen tė keni kontrollin e gjėrave.

Demi

Demi ėshtė njė punonjės me kėmbė nė tokė dhe praktik. Ai mund tė kalojė lehtėsisht nga lider nė ndjekės. Ju jeni i prirur tė drejtoni, por rezultatet e mira ju bėjnė gjithashtu njė lojtar shumė tė mirė nė grup. Duke qenė se jeni kokėfortė, do t'ju duhet t'i zgjidhni me kujdes projektet nė tė cilat do pėrfshiheni.

Karriera ideale:

Jeni njė nga shenjat mė tė pavarura dhe punėtore. Punė si rregullimi i luleve, industria ushqimore ose shitja e objekteve luksoze janė tė duhurat pėr ju. Vlerėsoni sė tepėrmi gjėrat e bukura dhe rutinėn e qėndrueshme. Jeni gjithashtu shumė tė mirė nė planifikimin financiar kėshtu qė bota e financės mund tė jetė e duhura.

Binjakėt

Binjakėt nxiten nga ambientet qė u ofrojnė atyre varietet dhe mundėsi interaktiviteti me shumė njerėz. Ju jeni i aftė tė lėvizni shpejt nga njė pozicion nė tjetrin, por duhet tė keni kujdes. Kjo mund t'ju bėjė njė person qė mėrzitet shpejt nėse nuk i jepet njė detyrė e re. Kėshtu qė sigurohuni tė mos punoni nė njė ambient i cili nuk ndryshon shpesh.

Karriera ideale:

Ēdo gjė qė kėrkon informacion tė besueshėm dhe kontakt me njė shumėllojshmėri gjėrash, ėshtė e duhura pėr ju. Kėshtu qė mėsuesia ose komunikacioni janė tė duhurat. Ju jeni shumė aktiv dhe ju pėlqen t'i mendoni tė gjitha aspektet e njė projekti. Prandaj konsideroni njė pozicion nė lidhje me marrėdhėniet me publikun ose menaxhimin e projekteve.

Gaforrja

Gaforrja ėshtė shenja mė tradicionale dhe i pėlqen tė ndjekė shembuj. Jeni shumė i kujdesshėm kėshtu qė ēdo profesion qė ju lejon tė kujdeseni pėr tė tjerėt ose tė zgjidhni probleme, ėshtė i duhuri pėr ju. Ju nuk ia dilni dot nė njė punė ku nuk ju komunikohen rezultatet tuaja. Kėshtu qė bėni mirė tė keni njė profesion ku menaxheri juaj ju motivon dhe ju jep raporte tė vazhdueshme.

Karriera ideale:

Gaforrja mund tė zgjedhė tė ketė njė profesion si punonjėse sociale, pjesė e burimeve njerėzore, mėsuese ose avokate. Kujdesi pėr shėndetin dhe mirėqenia janė pjesė e rėndėsishme e kėsaj shenje.

Luani

Luani pėlqen ekspozimin dhe vėmendjen, por jo nė njė mėnyrė tė tipit "mė shikoni mua". Do donit shumė tė frymėzonit tė tjerėt. Mėsuesia dhe politika janė perfekte pėr luanin dhe ata mund tė jenė shumė tė mirė nė rolin drejtues.

Karriera ideale:

Siē u pėrmend politika dhe mėsuesia janė mundėsi e mirė, por duhet tė konsideroni dhe profesionet qė lidhen mė argėtimin si pėr shembull aktrimin, muzikėn ose dizajner kostumesh. Duke qenė se jeni njė lider i mirė mund tė konsideroni dhe mundėsinė e njė drejtori ekzekutiv.

Virgjėresha

Virgjėresha pėlqen pėrsosmėrinė dhe ėshtė gjithmonė i gatshėm pėr tė tjerėt. Ju jeni njė ndjekės i lindur, i dashur dhe dini si t'i ndiqni udhėzimet qė ju jepen. Nė rol drejtues jeni praktik dhe ju pėlqen tė nxirrni mė tė mirėn tek tė tjerėt. Ju ndodh shpeshherė qė tė nxisni veten tuaj pėr tė arritur mė tė mirėn dhe tė fiksoheni pas detajeve. Por ju duhet gjithmonė njė person tjetėr qė t'ju kujtojė tė mos humbisni nė detajet mė tė vogla. Praktikisht ju jeni punonjėsi perfekt pėr t'u pasur afėr.

Karriera ideale:

Virgjėreshat kanė memorie tė shkėlqyer dhe perfeksionizmi qė ata kėrkojnė nėnkupton qė dinė t'ia dalin kur bėhet fjalė pėr sasi tė mėdha informacioni ose kontroll emocionesh. Kėto dy cilėsi bėjnė qė virgjėresha tė gjendet shumė mirė nė profesione si terapist, shėrbim me klientin, detektiv, teknik ose pėrkthyes.

Peshorja

Peshorja ėshtė e aftė tė bashkojė njerėzit dhe shumė e shoqėrueshme. Ju mund t'i kuptoni njerėzit, tė arrini ekuilibrin dhe t'i motivoni ata. Mendoni njė karrierė si diplomat, planifikues dasmash, pėrkthyes etj.

Karriera ideale:

Ju jeni shumė i kujdesshėm dhe social prandaj kur vjen puna tek profesioni ideal ju mund tė zgjidhni diēka qė ju jep mundėsinė te jeni i rrethuar me njerėz tė tjerė. Kėshtu qė shitjet janė diēka qė mund ta bėni shumė mirė.

Akrepi

Asnjė nuk mund ta ruajė njė sekret mė mirė se njė Akrep kėshtu qė kjo ėshtė diēka qė ju mund ta shfrytėzoni nė karrierėn tuaj. Juve ju pėlqen sfida dhe puna kėrkimore. Kėshtu qė fusha mjekėsore ose e investigimit janė ato qė ju pėrshtaten.

Karriera ideale:

Nė njė sallė kirurgjikale ose nė njė vendodhje krimi janė pozicionet mė tė pėrshtatshme pėr ju duke qenė se kėrkojnė njė nivel tė lartė konfidencialiteti.

Shigjetari

Shigjetari ka njė aftėsi pėr te folur me tė tjerėt, pėr tė motivuar dhe nxitur punėn nė grup. Ju jeni pak a shumė i mirė nė ēdo gjė pėrsa kohė qė nuk kufizoheni nga rregulla tė shumta.

Karriera ideale:

Juve ju pėlqen tė udhėtoni dhe tė mėsoni gjatė kėtyre eksperiencave kėshtu qė ēdo punė nė industrinė e turizmit do tė ishte perfekte. Duke qenė se ju pėlqen tė frymėzoni tė tjerėt ju mund tė jeni njė mėsues shumė i mirė ose tė punoni nė njė organizatė jo-fitimprurėse.

Bricjapi

Njerėzit nėn kėtė shenjė janė serioz, pragmatikė dhe shumė tė organizuar, por nuk janė tė mėrzitshėm. Ju keni entuziazmin e duhur pėr tė drejtuar njė skuadėr dhe nuk trembeni nga autoriteti i dikujt mbi ju. Gjithashtu jeni ambiciozė, punėtorė dhe e dini shumė mirė qė vetėm puna sistematike do ju nxjerrė nė majė.

Karriera ideale:

Bricjapi ėshtė personi i duhur pėr tė drejtuar njė biznes. Aftėsitė tuaja menaxhuese ju japin mundėsinė tė punoni nė njė kompani dhe ti ngjisni shkallėt njė nga njė. Ju jeni njeriu i duhur pėr tė qenė njė inxhinier ose arkitekt.

Ujori

Ujori ėshtė njė shpirt i lirė. Por mos e ngatėrroni kėtė gjė me njė njeri tė papėrqendruar. Ujorėt janė shumė punėtorė. Ata dinė tė mendojnė jashtė kornizave. Janė shumė tė shoqėrueshėm dhe punojnė mirė nė grup, por dinė tė punojnė dhe vetėm. Metodat tuaja jo tė zakonshme tė punės janė shpesh tė vėshtira pėr tu kuptuar nga tė tjerėt.

Karriera ideale:

Ju pėrshtateni mirė me shkencėn dhe teknologjinė, por dini gjithashtu tė drejtoni projekte. Ju jeni gjithashtu njė sipėrmarrės i shkėlqyer.

Peshqit

Peshqit pėrshtaten shpejt. Ata nuk shqetėsohen t'u provojnė tė tjerėve sa tė mirė janė, por mundohen tė japin maksimumin gjithmonė. Ju mund tė bėni mirė shumė gjėra, por do tė shkėlqeni kur bėhet fjalė pėr tė shėruar tė tjerėt duke qenė se jeni natyrė e ndjeshme dhe keni intuitė tė mirė.

Karriera ideale:

Ēdo gjė qė ka tė bėjė me tė shėruarit tė tjerėt. Kėshtu qė mendoni njė karrierė si infermier, doktor, terapist ose psikolog. Ju gjithashtu do t'ia dilnit mirė nė arte dhe muzikė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
[)b*

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.