Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kush janė njerėzit mė ambiciozė bazuar nė astrologji?

Duan tė bėhen tė famshėm dhe tė kenė karrierė! 5 shenjat mė ambicioze tė horoskopit

Kush janė njerėzit mė ambiciozė bazuar nė astrologji?
Kush janė njerėzit mė ambiciozė bazuar nė astrologji?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/02/2018 04:37, Ndryshuar: 19/02/2018 11:49

Njerėzit shpesh pėrcaktojnė qėllime tė ndryshme gjatė gjithė jetės sė tyre. Dikush mund tė dėshirojė tė bėjė njė karrierė, tė bėhet i pasur, i famshėm, tė tjerėt tė mbushin murin me diploma ose pėrshkojnė njė distancė tė caktuar, pėr tė humbur peshė ose pėr tė gjetur dashurinė e jetės.

Nė pėrgjithėsi, gjithkush vendos diēka nė mendjen e vet dhe pėrpiqet tė ketė sukses. Sa mė i lartė tė jetė qėllimi, aq mė i suksesshėm konsiderohesh, nėse arrin qėllimin sigurisht. Dhe si gjithmonė yjet kanė vendosur edhe kėsaj here pėr ju:

Dashi

Nuk kishte si tė ndodhte ndryshe, shenja qė udhėheq horoskopin ėshtė gjithashtu pararendėse e ambicies. Dashi ėshtė konkurrues nga natyra, i guximshėm,i gatshėm tė hyjė brenda nė "zjarr" dhe nė fund tė dalė fitimtar. Ai ka atė qė ne e quajmė guxim tė mirė dhe nuk ka frikė tė provojė asgjė.

Demi

Nė qoftė se nė rrethin tuaj familjar ose miqėsor keni njė Dem, tashmė e dini qė kur ai vendos njė synim nuk ekziston mundėsia tė zbrapset edhe sikur bota tė pėrmbyset. Ai ėshtė elastik, kokėfortė, i palėvizshėm, i zellshėm, nuk dėgjon askėnd, nuk ndikohet nga opinionet e palės sė tretė dhe nuk frikėsohet nga pengesat qė gjen nė rrugėn e tij pėr tė arritur suksesin. Ai mund tė gjakoset, tė pėrplasė kokėn shumė herė, por ai prapė do t'ia dalė mbanė.

Luani

Luani ėshtė njė lider i lindur dhe kėtė e tregon nė ēdo hap qė hedh. Ai ėshtė shumė i guximshėm, i bindur dhe besnik ndaj vetvetes dhe nuk humbet mundėsitė pėr tė shfaqur aftėsitė e tij.

Akrepi

Nuk ka asnjė shenjė mė me vullnet dhe vendosmėri se Akrepi. Ndryshe nga shenjat e tjera qė e kultivojnė ambicien duke u fokusuar tek qėllimet e tyre, Akrepi nuk i lė asgjė rastėsisė dhe ka gjithmonė njė plan rezervė. I gatshėm tė pėrballet me perėnditė dhe demonėt pėr ta arritur atė qė do, Akrepi ėshtė pėrfundimisht sinonim i ambicies dhe idealistit fitimtar.

Bricjapi

Qėllimi i Bricjapit ėshtė tė arrijė majat nė atė qė bėn. Ai pėrpiqet shumė, punon pafundėsisht, nganjėherė bėhet i ftohtė apo edhe i vėshtirė, por vazhdon tė mėsojė dhe pėrmirėsohet vazhdimisht, duke mbuluar zbrazėtitė e tij dhe shtuar diturinė. Sado "shuplaka" tė hajė, nė fund do tė shpėrblehet dhe do tė triumfojė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
9XhP@

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė