Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė ju bėn tė lumtur bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?

Luftoni pėr tė! Ja ēfarė e bėn ēdo shenjė tė horoskopit TĖ LUMTUR!

Ēfarė ju bėn tė lumtur bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Ēfarė ju bėn tė lumtur bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/02/2018 12:29

Shumė shkencėtarė dhe ekspertė kanė kushtuar jetėn e tyre duke iu pėrgjigjur njė pyetjeje tė vetme, cila ėshtė kuptimi i jetės? Sidoqoftė, pėrgjigjja akoma nuk ėshtė gjetur. Edhe nėse dikush e zbulon atė, a mund tė jemi tė sigurt se e njėjta pėrgjigje funksionon pėr tė gjithė? Shumė ekspertė pranojnė se lumturia mund tė jetė pėrgjigja e pakapshme pėr kuptimin e jetės dhe mund tė na duhet tė pajtohemi, duke pasur parasysh se lumturia thjesht e bėn jetėn tonė mė tė mirė.

Arritja e njė gjendjeje tė pėrhershme tė lumtur, megjithatė, nuk ėshtė e njėjtė pėr tė gjithė njerėzit. Lumturia dhe kėnaqėsia mund tė jenė nė ADN-nė tonė, por ato janė gjithashtu tė pranishme nė trupin tonė yjor. Ky informacion ėshtė koduar nė secilin prej nesh, por ne duhet tė mėsojmė se si ta zhbllokojmė.

Ja se ēfarė i bėn tė gjithė shenjat zodiakut tė lumtur:

Dashi ~ Eksitimi

Vibrimet e dashit mundėsohen nga eksitim, kėshtu qė sfidat e vogla (ose tė mėdha) janė gjėja qė i bėn ata tė lumtur. Dashi ėshtė njė fėmijė i zjarrtė, dhe si babai i tyre Marsi, ata janė pushtues. Sidoqoftė, ata janė mė tė lumtur kur pushtojnė frikėn e tyre. Nėse jeni tė lindur nė shenjėn e dashit, gjeni njė mėnyrė pėr tė pushtuar frikėn tuaj dhe shkruani njė listė tė sfidave qė do t'ju bėjnė tė lumtur.

Demi ~ Stabiliteti

Demi e do stabilitetin dhe kjo ėshtė ajo qė i bėn ata tė lumtur. Ata e pėrbuzin ndryshimin edhe nėse kanė nevojė pėr tė ata sėrish qėndrojnė me kėmbė nė tokė. Sapo tė gjejnė njė partner,ata i pėrkushtohen dhe janė me tė vėrtetė tė lumtur dhe tė qėndrueshėm. Besimi ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr njė Dem, mund tė jenė tė fortė, por janė tė prekshėm nga kėrcėnimet. Ajo qė duhet ėshtė dashuria dhe stabiliteti, dhe me tė vėrtetė do tė jenė tė lumtur.

Binjakėt ~ Liria

Binjakėt kanė vetėm njė dėshirė nė jetėn e tyre, lirinė. Ata e kanė ėndėrruar atė gjithmonė dhe pėrpiqen tė bėhen tė pavarur nga gjithēka sa mė shpejt qė tė jetė e mundur. Liria ėshtė ajo qė i bėn ata tė lumtur. Binjakėt janė tė vėshtirė pėr t'u zbutur, e vetmja gjė qė mund ta bėjė ėshtė frika dhe mendimet e errėta. Nėse ata gjejnė njė mėnyrė pėr tė menaxhuar mendimet e tyre tė errėta, binjakėt mund tė bėhet partner perfekt pėr ata qė i besojnė.

Gaforrja ~ Vazhdimėsia

Ah, gaforrja emocionale. Tė qenit gaforre nuk ėshtė e lehtė, ata janė emocionalė dhe kanė nevojė pėr siguri emocionale pėr tė qenė tė lumtur. Gaforrja e do vazhdimėsinė, pa marrė parasysh nėse ka tė bėj mė punėn e tyre, apo marrdhėnien. Sapo tė mendojnė se ka njė tė ardhme nė tė, ata do tė investojnė dhe jetėn e tyre. Nėse doni qė njė gaforre tė jetė i lumtur, ju duhet t'u lejoni atyre mundėsinė pėr rritje. Nėse jeni njė gaforre, duhet tė bėni zgjedhje tė sigurta pėr tė qėnė tė lumtur. Ju keni fatin nė anėn tuaj, qė ėshtė nė rritje, kėshtu qė qėndroni tė fokusuar nė qėllimet tuaja.

Luani ~ Vetėbesimi

Kur Luanėt ndjehen tė sigurt, ata rrezatojnė lumturi dhe mund tė marrin nė krahė kėdo qė i rrethon. Luanėt janė fėmijė tė Dritės dhe Diellit dhe janė pothuajse tė pamposhtur kur pėrqafojnė pjesėt e dobėta tė shpirtit tė tyre. Megjithatė, ata duhet tė bėjnė paqe me faktin se kurrė nuk do tė jenė tė pėrsosur. Ata janė unikė, dhe ky ėshtė njė emocion ēlirues pėr ta. Tė mirat dhe tė kėqijat e kėtyre njerėzve i shtohen profilit tė tyre unik, kėshtu qė pėrqafoni atė qė jeni dhe me tė vėrtetė do tė jeni tė lumtur.

Virgjėresha ~ Admirimi

Virgjėreshat janė alkimistėt e Zodiakut. Ata janė tė vendosur pėr ta bėrė botėn njė vend mė tė mirė, dhe duke njohur pėrpjekjet e tyre me njė "Faleminderit" tė thjeshtė ėshtė ajo qė i bėn ata tė lumtur. Virgjėreshat mund tė jetė kritik ndaj botės, por ato janė mė kritike pėr veten e tyre. Ata besojnė se ka hapėsirė nga vetė-zhvillimi nė tė gjitha kohėt, dhe kurrė nuk pushojnė pasi ata besojnė se ka gjithmonė diēka qė duhet tė bėjnė. Ata do tė pushojnė kur tė marrin njė "Faleminderit", e cila do t'i bėjė ata tė lumtur. Admirimi dhe mbėshtetja etike ėshtė gjėja qė i shtyn kėta njerėz pėrpara.

Peshorja ~ Bukuria

Peshoret janė fėmijė tė Afėrditės dhe kanė nevojė pėr bukuri pėr tė qėnė tė lumtur. Ata jetojnė pėr bukurinė dhe dashurinė, dhe gjithēka qė ata duan ėshtė njė harmoni nė jetėn e tyre. Ata kanė nevojė pėr hapėsirėn e tyre pėr vetė-shprehje dhe duhet tė jenė tė qetė dhe larg nga drama e pėrditshme e jetės.

Akrepi ~ Pushteti

Akrepi ėshtė njė mbijetues i vėrtetė qė mund tė mbijetojė kudo ku ta hidhni. Ata janė nė kėrkim pėr pushtet gjatė gjithė jetės sė tyre, dhe forca e tyre vjen nga paratė, pėrvoja seksuale ose diēka tjetėr. Fuqia e tyre e vėrtetė vjen nga brenda, dhe ata pėrfundimisht mėsojnė se duhet tė varen nga vetja pėr tė qenė tė fuqishėm. Sapo tė arrijnė kėtė fazė tė jetės sė tyre, ata bėhen tė lumtur.

Shigjetari ~ Shpresa

Njė Shigjetar synon mė shumė se tė gjithė tė tjerėt dhe udhėhiqet nga shpresa. Ata janė optimistė dhe kanė nevojė t'i edukojnė njerėzit afėr tyre pėr t'u ndier me tė vėrtetė tė lumtur. Ata kanė njė natyrė tė menēur qė i ndihmon ata tė arrijnė ėndrrat e tyre dhe kanė nevojė pėr shpresė qė tė qėndrojnė tė lumtur.

Bricjapi ~ Vetė-respekti

Bricjapėt kanė njė tė mrurojė tė trashė qė i mbron ata nga lėndimi. Ata dyshojnė pėr veten dhe jetėn e tyre, dhe gjithmonė pėrpiqen tė bėhen mė tė mirė nė ēdo gjė. Ata janė perfeksioniste tė cilėt rrallė kuptojnė se sa tė pėrsosur janė. Pėr tė qėndruar tė lumtur, Bricjapi ka nevojė pėr respekt nga njerėzit qė i rrethojnė. Ata gjithashtu duhet tė zhvilloni vetė-respekt nė mėnyrė qė tė qėndrojnė tė lumtur dhe tė aftė pėr tė bėrė ndonjė gjė.

Ujori ~ Unike

Unikiteti ėshtė ajo qė ēon nė lumturi njė ujor. Ata dėshirojnė tė jenė ndryshe nga tė tjerėt, janė tė lumtur vetėm kur ia dalin. Vetėm pėrqafoni unicitetin tuaj nėse jeni Ujor dhe do tė ndiheni tė lumtur.

Peshqit ~ Ndjenja tė ngrohta

Peshqit janė njė shenjė ujore zodiakut qė marrin stimuj nga njė oqean ndjenjash. Megjithatė, ata shpesh nuk janė nė gjendje tė njohin burimin e stimujve, dhe pėr kėtė mund tė humbasin. Kur heqin dorė, ata udhėtojnė nga trupi i tyre nė botė tė tjera, qė nė tė vėrtetė ėshtė njė mekanizėm mbrojtės. Peshqit kanė nevojė pėr njerėz rreth tyre qė i bėjnė ata tė ndihen tė sigurt, sapo tė ndiejnė emocione tė ngrohta rreth tyre, ato mund tė drejtohen nė njė jetė tė lumtur.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
4%UC6

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.