Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si janė vjehrrat sipas shenjave tė tyre tė horoskopit?

A e dini se ēfarė shenje ka vjehrra juaj nė horoskop? Nėse po, atėherė do ta dini edhe si ta "zbutni". Natyrisht qė ky tekst duhet t'ju argėtojė, por siē e dini, "nė secilėn shaka ka diēka tė vėrtetė".

Si janė vjehrrat sipas shenjave tė tyre tė horoskopit?
Si janė vjehrrat sipas shenjave tė tyre tė horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/02/2018 15:02

Dashi

Ėshtė gjithmonė nė lėvizje dhe i pėlqen tė komandojė. Kur tė pėrfundojė me bashkėshortin dhe fėmijėt, radhėn e keni ju dhe ndihmė nuk keni. Krejt ēfarė duhet tė bėni ėshtė t'i shikoni me vėmendje vėrejtjet e saj. Mos e ulni bishtin, shikojeni drejt nė sy, e nėse gjėrat dalin jashtė kontrollit, pėr ēdo rast, blini njė helmetė.

Demi

Pėr ēdo ditė pėrreth jush do ta lėshojė rrjetėn, nga e cila nuk ka dalje. I fut hundėt gjithkund. Ju kėshillon pėr ushqimin, veshjen, tė hollat, bile edhe rreth seksit. Ju thotė se i pėlqen gjithēka qė ty tė pėlqen, e mė pas, prapa shpinės, thotė se nuk keni shije pėr asgjė. Ėshtė shumė kokėfortė dhe nuk lėshon pe kurrė. Ju mbetet tė shpresoni qė forca e saj tė zgjatė mė shumė.

Binjakėt

Kjo grua ka gjuhėn e gjatė saqė secilin e luan mendsh. Nė fillim tė "laritet", incizon situatėn, e mė pas sulmon. Pėrdor shprehje tė ndryshme, ndėrsa pėrzihet pothuajse nė secilin aspekt tė jetės tuaj. Prej saj kurrė nuk do tė prisni njė kėshillė tė mirė, se si pastrohet, pėrgatitet apo gatuhet. Asaj punėt e shtėpisė nuk i interesojnė, e pėr kėtė as me juve nuk dėshiron tė flasė.

Gaforrja

Nėn fotografinė e nėnės sė kujdesshme fshihet njė nga vjehrrat mė tė tmerrshme tė zodiakut. Me tė nuk ka shaka. Ku ajo godet, aty bari nuk rritet. Nėse vetė nuk ndaloni tė luani me rregullat e saj, ajo ju shtyn, Zoti na ruajt se ku. Do ta pushtoni nėse i futeni nėn lėkurė dhe fitoni besimin e saj. Kur ta bėni kėtė, ju e keni nė dorė.

Luani

Harrojeni demokracinė dhe tė drejtat e njeriut. Nuk ju ndihmon as gjykata nė Strasburg. Ajo nuk pyet, ajo urdhėron. Gjėrat i bėn sipas saj, nuk ia ndien pėr tė tjerėt. Mos harroni, ajo ėshtė Luaneshė. Kur njėherė t'ju shtrėngojė nė qafė, aq e pati puna juaj. Kėshtu qė, nė fillim tregojani dhėmbėt. Ajo ėshtė gjithēka, vetėm nuk ėshtė budallaqe.

Virgjėresha

Kjo ėshtė njė vjehėrr pedante, e edukuar, e kėshtu, pas vetėm njė javė jete tė pėrbashkėt, do tė keni dhimbje koke. Pėr fat tė mirė, nuk i fut hundėt nė punėt tuaja. Por kur mendon se duhet t'i fusė hundėt nė punėt tuaja, gjakun ua pi me pambuk. Ajo ēfarė ėshtė edhe mė e keqe, me kalimin e kohės edhe ju filloni tė mendoni se ajo ka tė drejtė. Ilaēi i shpėtimit ėshtė: ikni nė Zelandė tė Re!

Peshorja

Peshorja ėshtė njė ndėr vjehrrat mė tė sofistikuara tė horoskopit. Ajo ėshtė gjithmonė e rregulluar. Tė gjitha paratė i shpenzon nė kozmetikė, kėshtu qė vazhdimisht do t'ju kritikojė se nuk jeni e rregulluar sa duhet dhe se nuk kujdeseni mirė pėr tė birin e saj. Arma mė e mirė kundėr saj ėshtė injorimi. Mos u kushtoni vėmendje kėpucėve tė saj tė reja dhe bėni sikur nuk e keni vėrejtur se ka ndryshuar stilin e flokėve. Kjo do ta qesė nga takti.

Akrepi

Me tė nuk do tė merreni vesh lehtė. Nė njė moment ėshtė e butė dhe sinqerisht dėshiron qė t'ju ndihmojė, e nė tjetrin ka nevojėn pėr tė shkatėrruar gjithēka para vetes. Nuk do ta kursejė as tė birin e saj e lėre mė juve. Me tė mund tė bėheni ose mike ose armike, por ju kėshillojmė qė tė zgjidhni kėtė tė parėn, sepse nė tė kundėrtėn do t'i humbni tė gjitha betejat.

Shigjetari

Me tė nuk do tė mėrziteni kurrė. Ėshtė nė gjendje qė pėr orė tė tėra tė flasė nė lidhje me ngjarjet qė kanė ndodhur nė fqinjėsi. Pėr fat tė mirė, ajo di tė ndalet kur duhet.

Kjo vjehėrr e respekton lirinė e tė tjerėve. Kurrė mos e shmangni, sepse ajo do t'ju gjejė kudo qė tė jeni. Me tė nuk duhet tė dilni nė mejdan. Kur e vėreni se mund tė shkoni drejt konfliktit, i tregoni ndonjė thashethem dhe do tė qetėsohet menjėherė.

Bricjapi

Para jush keni njė kundėrshtare tė fortė, tė rėndė e kėmbėngulėse. Vėshtirė t'ia gjeni pikėn e dobėt. Kur nė jetė me tė vėrtetė do tė keni nevojė pėr ndihmė, ajo do t'ju mbėshtesė. Por mos mendoni se mund ta shfrytėzoni. Ajo ėshtė e menēur dhe zbulon se cili ėshtė qėllimi juaj para se ta bėni hapin e parė. Nėse dėshironi qė ta mundni, shqetėsojeni. I thoni se duket keq dhe se ju duket se diēka nuk ėshtė nė rregull me tė. Kjo do ta tronditė mirė.

Ujori

Kjo ėshtė njė vjehėrr e pazakontė dhe e hareshme. Mė shumė i interesojnė problemet e ketrave tė Afrikės sesa fakti se ēfarė do tė hajė tė nesėrmen. Mos i pengoni dhe raportet tuaj do tė jenė shumė tė mira. Nėse dėshironi qė ta largoni nga vetja, gjejeni njė formė tė luftės sė ftohtė, sepse me forcė nuk do tė arrini asgjė kundėr saj. Megjithatė, kini kujdes. Me kombinimin e histerisė dhe intelektit tė lartė, shumė lehtė do t'ju heqė nga lista e problemeve tė saj.

Peshqit

Kur nė shtėpi keni njė vjehėrr nė shenjėn e Peshqve, atėherė mund tė thoni se keni gabuar rėndė. Aq shumė e ka llastuar tė birin e saj saqė ai, edhe tani kur ėshtė bėrė burrė do tė dėshirojė qė tė kujdeseni pėr tė siē ėshtė kujdesur nėna e tij. Pra, nėse do ta ndani me tė hapėsirėn jetėsore, do t'ju duhet qė tė bėheni kopje e saj. Ēdo gjė do tė duhet tė jetė e bukur dhe e pėrshtatshme nė mėnyrė qė i biri i saj tė jetė ende mbret nė fron.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^0^JW

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.