Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Parashikimi astrologjik pėr pjesėn e dytė tė Dhjetorit. Shenjat me mė shumė fat do tė jenė...

Perspekti sjell pėr ju horoskopin pėr 2 javėt e mbetura tė vitit 2017. Kohė me shumė fat pėr disa shenja.

Parashikimi astrologjik pėr pjesėn e dytė tė Dhjetorit. Shenjat me mė shumė fat do tė jenė...
Parashikimi astrologjik pėr pjesėn e dytė tė Dhjetorit. Shenjat me mė shumė fat do tė jenė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/12/2017 20:16

Dashi

Duke filluar qė nga dita e hėnė do tė keni mbėshtetjen e Hėnės, Saturnit dhe tė Marsit. Kėsisoj do tė mund tė jepni mė tė mirėn tuaj nė aspektin profesional dhe nė angazhimet e sė ardhmes. Do ta pėrjetoni me lehtėsi ēdo lloj ndryshimi dhe falė energjisė yjore do tė jeni tė favorizuar gjatė vitit 2018. Ndėrkohė, njė person i dashur pėr ju do tė tregohet lozonjar ndaj jush, duke ju shpėrqendruar disi nga veprimtaritė tuaja.

Demi

Yjet parashikojnė ndryshime pėr ju tė lindurit e shenjės sė Demit, pėr tė pėrjetuar ēaste tė paharruara gjatė vitit qė do tė vijė. Saturni do tė kalojė nė shenjėn tuaj dhe mund tė qėndrojė gjatė aty, duke ju favorizuar nė aspektin profesional dhe pėr sa u takon veprimtarive praktike. Aty nga dita e enjte Dielli do tė kalojė nė shenjėn e Demit dhe ju do ta prisni ashtu siē duhet Vitin e Ri dhe tė gatshėm pėr tė plotėsuar gjithė angazhimet qė pėrfshin kjo periudhė.

Binjakėt

Duke filluar nga dita e mėrkurė do tė ēliroheni mė nė fund nga prania e Saturnit nė shenjėn tuaj, i cili ju ka kushtėzuar nė mėnyrėn tuaj tė tė menduarit dhe tė jetesės gjatė viteve tė fundit. S'ju mbetet veēse tė prisni me gėzim atė qė ju rezervon e ardhmja dhe tė planifikoni njė mėnyrė jetese qė t'ju bėjė tė buzėqeshni. Duke filluar nga dita e shtunė, njė person qė e keni pėr zemėr do tė ndryshojė sjellje ndaj jush. Kjo ėshtė vėrtet koha pėr tė festuar.

Gaforrja

Kalimi i Hėnės sė re ditėn e hėnė nė shenjėn tuaj do tė pėrkojė deri diku me largimin e Saturnit ditėn e mėrkurė. Kjo do t'ju japė mundėsinė qė tė silleni mė me pėrzemėrsi me tė afėrmit tuaj, tė cilėve ia vlen t'u kushtoni vėmendje. Shikojeni tė ardhmen me optimizėm, shfrytėzoni ēdo mundėsi qė do t'ju jepet, merrni parasysh rreziqet qė mund t'ju kanosen dhe do t'ju buzėqeshė fati, sepse keni mbėshtetjen e yjeve.

Luani

Pėrfitoni nga mbėshtetja e Hėnės sė re ditėn e hėnė dhe kėsisoj nuk do ta ndieni shumė ndikimin e Saturnit qė ka qenė i pranishėm gjatė gjithė kėsaj periudhe nė shenjėn tuaj. Ky lloj ndryshimi do t'ju qetėsojė dhe do tė mund t'i pėrjetoni situatat mė normalisht, pa ndier shqetėsim. Falė ndikimit tė Venusit nė shenjė do t'i njihni mirė caqet tuaja. Do ta mbyllni javėn bukur falė pranisė sė Mėrkurit dhe do tė mund tė kontrolloni shpenzimet tani qė na ndajnė pak ditė nga Viti i Ri.

Virgjėresha

Gjatė kėsaj jave do tė jeni ju protagonistėt e qiellit, sepse duke filluar nga dita e mėrkurė Saturni do tė jetė aleati juaj, duke ju dhuruar mjaft energji. Do tė ndiheni tė aftė pėr tė bėrė ndryshime, duke u ēliruar nga frika qė ju pengon tė merrni vendime. Dhe ndėrkohė qė shijoni panoramėn astrologjike tė shenjės tuaj, pjesė e kėsaj feste nė fundjavė do tė bėhet dhe Mėrkuri. Pėrgatituni tė ndiheni tė ngazėllyer.

Peshorja

Kalimi i Hėnės nė shenjėn tuaj do tė zbutė ndikimin e Saturnit qė ėshtė i pranishėm prej kohėsh aty. Do ta keni tė lehtė tė veproni nė mėnyrė spontane me gjithė seriozitetin qė ju imponon prania e kėtij planeti. Pėrpiquni tė angazhoheni mė shumė nė veprimtaritė familjare, duke e pranuar faktin qė detyrimet janė diēka normale dhe asnjėherė tė mėrzitshme pėr ju. Mundohuni qė prania e Saturnit nė shenjėn tuaj tė mos ju rėndojė.

Akrepi

Gjatė kėsaj jave do tė keni gjithė mbėshtetjen e mundshme tė yjeve dhe sė shpejti kjo do tė jetė e dukshme. Ndėr planetėt qė do t'ju favorizojnė do tė jetė dhe Saturni, kurse duke filluar nga dita e enjte do tė keni mbėshtetjen e Diellit dhe tė Mėrkurit qė do t'ju ndihmojnė nė aspektin ekonomik. Kjo ėshtė arsye e mjaftueshme pėr t'u ndier tė lumtur e tė kėnaqur. Kėshillohet qė festat t'i kaloni nė praninė e personave tė dashur pėr ju.

Shigjetari

Thuhet se duke vėzhguar Hėnėn mund tė parashikojmė fenomene dhe ngjarje dhe kėtė herė kemi dhe konfirmimin e qiellit pėr kėtė. I pranishėm nė shenjėn tuaj gjatė kėsaj jave do tė jetė dhe Saturni, i cili do tė largohet andej nga dita e mėrkurė dhe kjo lamtumirė do t'ju lejojė tė ndjeni shijen e lirisė. Do tė ndiheni sėrish optimistė dhe tė ēliruar prej lidhjeve dhe rregullave qė nuk i kuptoni. Prania e Mėrkurit nė shenjė nė fundjavė do t'ju ndihmojė nė aspektin profesional.

Bricjapi

Saturni nė shenjėn tuaj bėn tė mundur realizimin e shumė gjėrave, por gjithēka nė kohėn e duhur. Keni pritur me durim, por tani ka ardhur momenti juaj, qė tė jeni nė qendėr tė vėmendjes. Dielli dhe Saturni do tė jenė tė pranishėm nė shenjėn e Bricjapit, duke ju dhėnė mundėsinė tė shfaqni cilėsitė mė tė mira. Do ta bėni gjithēka sipas mėnyrės tuaj, duke shfaqur gjykim tė shėndoshė.

Ujori

Pėrgatituni qė ditėn e hėnė t'i jepni lamtumirėn Saturnit, njė force qiellore qė ju pėrfaqėson dhe ndikimi i sė cilės do tė jetė i padukshėm pėr momentin. Por duhet tė dini se nė tė vėrtetė ai do tė shfaqet mė i fortė dhe mė i vendosur se kurrė, duke ju sugjeruar si tė silleni dhe me raste do t'ju duhet t'u jepni pėrparėsi tė tjerėve. Do tė argėtoheni dhe do tė thurni ėndrra ditėn e mėrkurė falė pranisė sė Uranit nė shenjė, kurse Mėrkuri do t'ju ndihmojė ta kuptoni mė mirė njė person tė afėrt pėr ju.

Peshqit

Do tė ndiheni tė ēliruar prej rregullave dhe rigorozitetit tė imponuar prej qiellit. Me siguri qė do tė ndiheni tė lehtėsuar nga largimi i Saturnit nga shenja juaj dhe do tė keni mė shumė besim te vetja. Lejojani vetes tė ndiheni tė ēliruar nga detyrimet dhe tė shpresoni se ėndrrat mund tė bėhen realitet. Java do tė mbyllet bukur falė pranisė sė Mėrkurit nė shenjėn tuaj dhe do tė jeni tė favorizuar nė aspektin e ndjenjave.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*c&c3

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė