Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Dėshironi njė vit tė suksesshėm? Bėni kėto 10 gjėra!

Fillimi i njė viti tė ri pėr secilin do tė thotė: fillim i ri, suksese tė reja dhe gjėra tė reja pėr tė realizuar.

Dėshironi njė vit tė suksesshėm? Bėni kėto 10 gjėra!
Dėshironi njė vit tė suksesshėm? Bėni kėto 10 gjėra!
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/12/2017 12:39

Mos prisni pėr ndryshimin

Nuk duhet tė vendosni njė datė tė caktuar pėr tė bėrė njė ndryshim nė jetėn tuaj. Ajo mund tė ndodhė kur ju dėshironi, pasi jeta ėshtė gjithmonė nė pritje tė ndryshimeve tė mira pėr ju.

Reflektoni

Reflektimi ju ndihmon pėr tė qenė mė tė lumtur nė tė ardhmen. Gjatė vitit qė keni lėnė pas, keni kaluar gjėra tė mira dhe tė kėqija, prandaj mėsimėt qė keni nxjerrė nga eksperiencat tuaja, do ju ēojnė drejt suksesit pėr vitin qė vjen.

Fshihni nga jeta juaj njerėzit negativė

Ju me kalimin e kohės e keni kuptuar se cilėt janė ata persona qė janė negativė nė jetėn tuaj. Ju jeni nė dijeni tė atyre qė realisht nuk e meritojnė tė jenė mė nė jetėn tuaj. Mbani pranė, vetėm ata qė ju duan mė shumė dhe gėzohen pėr suksesin tuaj.

Ėndėrroni

Tė ėndėrosh nuk ka asgjė tė keqe. Kėto ėndrra j'ua bėjnė edhe mė tė qartė se ēfarė dėshironi me tė vėrtet. Mė pas ju mbetet vetėm ta realizoni atė qė ėndėrroni.

Besoni te vetja juaj

Njė ndėr gjėrat qė gjithėsecili duhet tė bėjė ėshtė tė besojė te vetja e tij. Kjo mėnyrė do ju ndihmojė tė gjeni rrugėn e duhur drejt suksesit.

Shkruani ēdo sukses tuajin

Ekspertėt kėshillojnė se duhet tė shėnoni diku, sukseset tuaja. Kjo gjė do ju ndihmojė tė ecni sa mė shumė dhe tė arrini synimet tuaja.

Jini tė sjellshėm

Nėse ju kap mendjemadhėsia dhe nuk respektoni tjetrin, mos prisni tė keni sukses vitin e ardhshėm. Mirėkuptimi dhe sjellja e duhur me tė tjerėt do ju ndihmojnė qė tė krijoni njė imazh tė mirė tė vetes suaj, e cila do ju ēojė drejt arritjes sė suksesit.

Meditoni

Merrni nga koha juaj 15 minuta ēdo ditė dhe meditoni. Kjo gjė do ju ndihmojė tė kthjelloheni dhe tė largoni paksa edhe stresin e pėrditshėm.

Kujdesuni pėr trupin tuaj

Pamja e jashtme ka rėndėsinė e saj, pasi do ju bėjė tė ndiheni mė tė bukur. Si pasojė do ju rritet edhe vetbesimi, i cili do ju ndihmojė tė keni sukses.

Festoni sukseset tuaja

Edhe nėse nuk keni dikė pėr tė festuar, sėrish bėjeni! Pas ēdo arritjeje ka rėndėsi si ndiheni shpirtėrisht dhe mėnyra mė e mirė pėr tė ndjerė kėnaqėsinė e suksesit ėshtė duke festuar.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
=bI;5

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė