Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pėrdorimet e shumta tė vaselinės

Vazelina edhe pse ndoshta nuk e dini ėshtė njė nga produktet qė hyn nė shumė fusha.

Pėrdorimet e shumta tė vaselinės
Pėrdorimet e shumta tė vaselinės
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/11/2017 14:50, Ndryshuar: 13/11/2017 21:51

Disa nga pėrdorimet e saj i gjeni mė poshtė:

Intesifikon aromėn e parfumit.

Lyeni me vazilinė lėkurėn ku do tė aplikoni dhe aroma e mirė do tė qėndrojė pėr orė tė tėra sikur sapo tė ishit lyer.

Thembra tė plasaritura?

Lyejini me vazelinė dhe vishni ēorape! Tė nesėrmen nė mėngjes thembrat tuaja do tė jenė tė buta.

Hiqni me lehtėsi ngjitėsin e qerpikėve fallco duke i lyer kėta tė fundit me njė shtresė tė hollė vazeline.

Pėrpara se tė lyeni thonjtė aplikoni pak vazelinė pasi kjo gjė do tė parandalojė shpėrndarjen e manikyrit nė lėkurėn rreth gishtit.

Aplikoni me ndihmėn e njė furēe vazelinė nė qerpikė dhe do u jepni atyre njė pamje mė tė plotė dhe voluminoze.

Lyeni majat e flokėve pėr tė eleminuar fijet e kėputura mė dysh dhe tharjen e tyre.

Nėse keni lyer flokėt nė shtėpi apo parukiera juaj nuk ėshtė treguar e kujdesshme dhe ju ka lyer edhe ballin, atėherė aplikoni pak vazelinė dhe pastrojeni me ndihmėn e nje cope derisa tė largohet boja.

Pėrpara se tė lyeni vetullat me laps apo t'u jepni pak formė aplikoni pak vazelinė nė mėnyrė qė vetulla tė ngjajė mė e plotė dhe qimet tė mos rrinė tė ngritura.

Heq njollat e buzėkuqit nga rrobat, veshjet ēarēafėt etj. Mjafton ta lyeni copėn me vazelinė para se ta vendosni veshjen nė lavatriēe.

Largon njollat e ujit nga materiali i drurit! Lyeni parketin me vazelinė dhe lereni gjatė gjithė natės. Nė mėngjės njolla do tė jetė zhdukur.

Shkėlqen kėpucėt e lėkurės.

Nėse nė gisht ju ka ngecur njė unazė, lyeni lėkurėn me vazelinė dhe ajo do tė hiqet menjėherė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
f;IHV

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.