Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fundet: Zgjidh modelin sipas formave tė trupit.

Fundet janė njė nga veshjet bazė tė garderobės sė femrave dhe moda na jep gjitjmonė varietete. E rėndėsishme ėshtė tė zgjedhėsh formėn mė tė pėrshtatshme pėr fizikun, nė mėnyrė qė ti japim vlerė pikave tė forta, por dhe pėr tė fshehur difektet e vogla.

Fundet: Zgjidh modelin sipas formave tė trupit.
Fundet: Zgjidh modelin sipas formave tė trupit.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/09/2017 17:23

Pėr vjeshtėn 2017 stilistėt kanė propozime pa fund pėrsa i pėrket gjatėsisė. Si rregull i pėrgjithshėm, mund tė themi se kush ka disa kile mė shumė duhet tė zgjedhė formėn qė zgjat trupin nga pamje vizive, me forma asimetrike, ndėrkohė qė duhen shmangur modelet horizontale dhe veshjet mjaft tė ngushta. Pėr femrat me staturė tė vogėl duhet tė zgjedhė fantazitė vertikale qė zgjasin vizivisht trupin, dhe format e fundeve tė shkurtra, por jo mini.

Fundi "Pencil"

Fundi Pencil

Fundi Pencil

Ėshtė modeli mė komod qė u ri mirė tė gjitha femrave. Kush ka forma tė kolme duhet tė zgjedhė njė prerje komode, qė nuk shtrėngon shumė. Kėtė vit modeli ėshtė me bel tė lartė.

Fundi tub

Fundi Tub

Fundi Tub

Edhe pse nuk ėshtė shumė ndryshe nga modeli i mėsipėrm, ėshtė shumė i vėshtirė pėr tu veshur pasi ėshtė mė tėrheqės. Ėshtė i pėrshtatshėm pėr turp tė hollė dhe ka nevojė pėr njė staturė tė rregullt.

Fundi i drejtė

Fundi i drejtė

Fundi i drejtė

Ka forma tė buta qė rrėshaqin mbi lakimet e trupit. I pėrshtatshėm dhe pėr femrat qė kanė pak bark, por pėr femrat qė nuk duan tė tregojnė disa kile mė shumė mė mirė tė zgjedhin ngjyra tė errėta.

Fundi i fryrė

 Fundi i fryrė

Fundi i fryrė

Me efektin klasik dhe tė fryrė. Nuk ėshtė i pėrshtatshėm pėr versionin e shkurtėr, femrat me pak mė shumė shėndet, pasi rrezikojnė tė theksojnė kilet e tepėrta.

Fundi veref

Fundi veref
Fundi veref

Nuk ėshtė i pėrshtatshėm pėr femrat trupvogla. Palėt arrijnė volumin fizik, prandaj janė tė pėrshtatshme pėr femra tė dobėta, megjithatė veshjet me pala mund tė ndihmojnė femrat qė kanė pak bark.

Fundet sirenė

Fundet sirenė

Fundet sirenė

Modeli qė ėshtė i ngushtė deri tėk gjunjtė e qė hapet nė fund. Femrat me tipin e trupit longline, dhe jo i pėrshtatshėm pėr femrat pak tė gjerė tek ijet. Por nuk i qėndron mirė as njė femre qė ėshtė shumė e dobėt.

Fundi shami

Fundi Shami

Fundi Shami

I butė dhe asimetrik, dhe i ri mirė dhe femrave qė nuk janė tė gjata dhe qė janė tė kolme. Nė kėtė rast mė mirė tė zgjidhni modelin me cepe anėsore dhe dekorime vertikale.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
iG7,#

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.