Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Parandaloni rėnien e flokėve duke shtuar kėto dy pėrbėrės nė shampon tuaj.

Rėnia e flokėve ėshtė njė proces shumė normal qė prek pothuaj ēdo njeri, por nėse vini re se po humbni gjithmonė e mė shumė flokė duhet t'i kushtoni rėndėsinė e duhur.

Parandaloni rėnien e flokėve duke shtuar kėto dy pėrbėrės nė shampon tuaj.
Parandaloni rėnien e flokėve duke shtuar kėto dy pėrbėrės nė shampon tuaj.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/09/2017 18:23

Sipas ekspertėve tė shėndetit rėnia e flokėve ėshtė e lidhur me faktorė tė tillė si dietat drastike, shtatzėnia, menopauza, pėrdorimi i tepruar i piastrės dhe tharėses sė flokėve, lyerja e shpeshtė dhe ekspozimi ndaj produkteve stiluese qė kanė pėrmbajtje kimike, ērregullimet e tė ngrėnit, pėrdorimi i medikamenteve tė caktuara, stresi dhe ērregullimet hormonale. Si pasojė ndiheni mė tė plogėsht, tė lodhur dhe mund tė shfaqni probleme me humorin.

Sot Perspekti do ju prezantojė njė trajtim natyral i cili parandalon rėnien e flokėve dhe pėrshpejton rritjen e flokėve tė rinj. Sė pari duhet tė blini njė shampo me pH (Pehash) neutral ose thjesht pėrdorni njė shampo pėr bebe. Zgjedhja e llojit apo markės ėshtė nė dorėn tuaj. Pėr kėtė trajtim ju duhen 10 pika vaj esencial rozmarine ose vaj limoni dhe 2-3 kapsula vitaminė E.

Vaji i rozmarinės ėshtė njė ndėr vajėrat bimorė mė tė mirė qė mund tė pėrdorni pasi nxit qarkullimin e gjakut nė skalpin e kokės, ēka ndikon nė forcimin e flokėve.

Nėse nuk keni mundėsi tė gjeni vaj rozmarine, mund ta zėvendėsoni me vaj limoni , i cili shquhet pėr vetitė e tij antiseptike dhe ju jep flokėve butėsi dhe shkėlqim. Pasi keni shtuar pėrkatėsisht nga dy lugė gjelle me vaj rozmarine ose vaj limoni, shtoni nė shampo dy kapsula vitaminė E dhe tundeni. Vitamina E ėshtė e shkėlqyer pasi parandalon rėnien e flokėve dhe i forcon ato.

Kjo shampo duhet pėrdorur ēdo dy ditė. Aplikojeni mbi flokė tė lagur dhe masazhojeni pėr 10-15 minuta. Mė pas shpėlani kokėn me ujė tė ftohtė. Brenda disa ditėve do tė vini re ndryshimet e para dhe do tė mbeteni tė kėnaqura si asnjėherė mė parė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
%4PS9

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.