Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

4 mjete natyrale pėr mirėmbajtjen e duarve.

Maskat natyrale pėr duart janė njė mėnyrė shumė e mirė pėr ti mbajtur duart sa mė tė freskėta dhe tė bukura. E ku ka mė mirė.

Maskat natyrale pėr duart janė njė mėnyrė shumė e mirė pėr ti mbajtur duart sa mė tė freskėta dhe tė bukura.
Maskat natyrale pėr duart janė njė mėnyrė shumė e mirė pėr ti mbajtur duart sa mė tė freskėta dhe tė bukura.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/06/2017 07:48, Ndryshuar: 04/06/2017 14:50

Duart janė mjeti i cili na ndihmon tė kryejmė aktivitete tė ndryshme gjatė jetės tonė dhe duke pėrdorur duart pėr ēdo aktivitet tonin mund tė krijojė probleme pėr ne pasi lėkura ėshtė shumė e ndjeshme dhe mund tė dėmtohet nėse nuk kujdesemi si duhet pėr tė.

Produktet artificiale nuk ofrojnė ushqyerjen e produkteve natyralė ndaj dhe po japim disa receta pėr maskat e duarve.

Vitaminat

Kontribuesit mė tė mėdhenj nė shėndetin e lėkurės tonė janė vitaminat. Njerėzit zakonisht e lėnė pas dore marrjen e vitaminave por nuk kuptojnė se sa negativisht ndikon kjo nė shėndetin e lėkurės sė tyre. Vitaminat kanė aftėsi kuruese. Pėr kėtė arsye ka njė shumėllojshmėri suplementesh vitaminash tė disponueshme nė treg nė ditėt e sotme. Mund tė merrni tableta vitaminash ose kapsula tė lėngshme.

Mjalti

Mjalti ėshtė njė hidratues natyral. Ai ul ashpėrsinė e lėkurės duke kuruar prerjet dhe mavijosjet. Gjithashtu hidraton indet e lėkurės, duke shkaktuar rritje tė shpejtė. Aplikoni rregullisht tek duart pėrpara se tė flini nė darkė. I bėn duart mė tė buta kur i prekni.

Vaj ulliri

Vaji i ullirit konsiderohet si njė nga bekimet e natyrės. Kėrkimet kanė provuar se nėse dėshironi lėkurė tė butė, mė e mira qė mund tė pėrdorni ėshtė vaji i ullirit pasi hidraton shumė lėkurėn. Gjithashtu ėshtė njė trajtim i provuar tashmė pėr sėmundjet e zemrės. Riparon dermis (lėkura nėn epidermė) duke i dhėnė lubrifikimin e duhur. Vaji i ullirit bllokon lagėshtirėn nė indet e lėkurės e cila e bėn lėkurėn tė duket e re mė gjatė. Mund tė masazhoni vajin e ullirit me kujdes nė duar por ėshtė e rėndėsishme qė ti lėvizni duart nė drejtim lart qė tė mbani lėkurėn e duarve nė formėn normale.

Limoni

Limoni shėrben pėr shumė qėllime por mė i rėndėsishmi ėshtė kujdesi i lėkurės. Nėse keni folur mė parė me njė dermatologe ose estetiste do tju kenė treguar pėr pėrfitimet e mėdha qė keni nga limoni. Ai ju zbardh lėkurėn e duarve dhe ėshtė antiseptik natyral i cili mjekon shumė infeksione tė fshehura tė lėkurės


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
=>V1,

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.