Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Rregulla pėr njė imazh perfekt nga ikonat e stilit

Sipas Giorgio Armani, njė gjeni nė botėn e modės "Elegancė nuk do tė thotė tė vihesh re, por tė mbahesh mend."

Vivien Leigh, njė nga ikonat stil tė botės.
Vivien Leigh, njė nga ikonat stil tė botės.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/08/2016 23:37

Nėse dėshironi qė njerėzit t'ju mbajnė mend pėrgjithmonė, duhet tė dini rregullat kryesore pėr tė krijuar njė imazh perfekt.

Jemi tė sigurtė qė kėto rregulla tė vlefshme nga ikonat e mrekullueshme tė modės do t'ju ndihmojnė tė plotėsoni stilin tuaj dhe do t'ju bėjnė m femerėore.

Grace Kelly

Grace Kelly

Grace Kelly

Vishni funde tė plota.

Zgjidhni veshje t derdhura.

Vendosni bizhuteri elegante: doreza tė gjata, perla, kapelė, shall, vathė rrethorė.

Ėshtė mirė tė keni njė prerje tė thjeshtė flokėsh.

Aplikoni make up tė moderuar: lekurė tė ēelėt, make up diskret pėr sytė, buzėkuq tė lehtė (ose te kuq nėse keni njė mbrėmje).

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor

Zgjidhni fustane tė thjeshta: fustane tė ngushtė qė pėrshtaten, me njė jakė rrethore, linjė A, ose dekolte.

Mos kini frike tė dukeni ecentrike: vishni lesh ose lėkurė, plotėsojeni veshjen tuaj me rruaza ose pupla.

Vishni ngjyra tė forta.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Qėndroini rregullit kryesor: Studioni mirė veten dhe gjeni pikat tuaja tė forta.

Preferoni ngjyrat e bardha, tė zeza, dhe tė kuqe.

Nė jetėn e pėrditshme, zgjidhni funde tė ngushta qė arrijnė deri sipėr gjurit, dhe njė golf me ngjyrė tė zezė ose kafe tė errėt.

Mos harroni aksesorėt: njė ēantė dore elegante, dorashka mėndafshi tė gjata, bizhuteri me diamante dhe kapele.

Vishni kėpucė me taka mesatare.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Buzėkuq i ndritshėm dhe buzėqeshja ėshtė rregulli numėr 1 nė botė.

Zgjidhni fustane femėrore qė krijojnė njė pamje tė re tek ju.

Preferoni ngjyrat e thjeshta si: e zeza, grija, e bardha ose bezha.

Vishni kėpucė me taka tė larta.

Sophia Loren

Sophia Loren

Sophia Loren

Pėr tu dukur elegante, gjithmonė zgjidhni rroba tė mira. Vendosni ēfarė vėrtet ju duhet, dhe blini gjėra tė cilėsisė sė lartė.

Duhet patjetėr tė vishni diēka qė ju pėrshtatet dhe e pėlqeni. Ndonjėherė opinioni i njerėzve tė tjerė ju pengon tė gjeni stilin tuaj personal.

Mos vishni rroba shumė tė ngushta.

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot

Zgjidhni njė veshje qė mund ta vishni pėr cdo mbrėmje. Veshja duhet t'ju pėrshtatet nė mėnyre perfekte dhe bėjini sytė tuaj tė shkėlqejnė.

Vishni kepucė modeste tė sheshta, nė vend tė takave tė larta.

Nėse keni dyshime, vendosni njė kapele. Ajo qė duhet tė bėni ėshtė tė gjeni njė kapele qė pėrshtatet me fytyrėn tuaj.

Artikuj tė ngjashėm
Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@4-e.

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė