Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ndryshoni trupin tuaj me vetėm 4 minuta nė ditė

Provoni sfidėn 28 ditore tė quajtur "The Plank Challenge" pėr dobėsim.

Sfida Plank do t'ju ndihmojė tė bini nė peshė duke u ushtruar pėr vetėm 4 minuta nė ditė.
Sfida Plank do t'ju ndihmojė tė bini nė peshė duke u ushtruar pėr vetėm 4 minuta nė ditė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/07/2016 17:43

The Plank Challenge duhet tė pėrfundohet pėr 4 javė. Nė fillim ju thjesht qėndroni nė pozicionin Plank, pra me duart dhe kėmbėt nė tokė dhe tė mbani trupin lart horizontalisht me tokėn, siē ėshtė treguar nė ilustrim. Duket e lehtė, apo jo? Ju kėshillojmė ta merrni shtruar. Gjatė kėsaj kohe ju do tė pėrmirėsoni qėndrimin tuaj dhe do tė forconi muskujt pėr vetėm 4 minuta nė ditė deri nė fund tė sfidės.

Ndiqni kėtė plan:

Dita 1: 20 sekonda

Dita 2: 20 sekonda

Dita 3: 30 sekonda

Dita 4: 30 sekonda

Dita 5: 40 sekonda

Dita 6: Pushoni

Dita 7: 45 sekonda

Dita 8: 45 sekonda

Dita 9: 60 sekonda

Dita 10: 60 sekonda

Dita 11: 60 sekonda

Dita 12: 90 sekonda

Dita 13: Pushoni

Dita 14: 90 sekonda

Dita 15: 90 sekonda

Dita 16: 120 sekonda

Dita 17: 120 sekonda

Dita 18: 20 sekonda

Dita 19: Pushoni

Dita 20: 150 sekonda

Dita 21: 150 sekonda

Dita 22: 180 sekonda

Dita 23: 180 sekonda

Dita 24: 210 sekonda

Dita 25: Pushoni

Dita 26: 210 sekonda

Dita 27: 240 sekonda

Dita 28: Qėndroni derisa tė mos mundeni mė

Tė gjithė personat mbi peshė qė kane arritur ta cojnė deri nė fund kėtė sfidė janė tashmė tė kėnaqur me trupin e tyre, prandaj ne ju ftojmė ta provoni edhe ju.

Nuk keni asgjė pėr tė humbur, pėrkundrazi keni shumė pėr tė fituar!

Artikuj tė ngjashėm
Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
d]7Y;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.