Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė duhet tė bėni nėse takimet dashurore nuk ju ecin fare?

Nuk ju ecin fare takimet me dikė qė pėlqeni? Bėni kėto 6 gjėra si Amerikanėt!

Ēfarė duhet tė bėni nėse takimet dashurore nuk ju ecin fare?
Ēfarė duhet tė bėni nėse takimet dashurore nuk ju ecin fare?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/02/2018 21:54

Ju qė jeni zhgėnjyer shpesh nga takimet e dėshtuara me dikė qė pėlqeni, keni mundėsinė tė bėni disa gjėra qė ndoshta mund t'ju ndihmojnė tė keni mė shumė sukses.

Sipas Amerikanėve, janė disa kėshilla se ēfarė mund tė bėni ndryshe kur tė takoni dikė qė jua heq trurin.

Vizitoni njė park nė mbrėmje

Rreth 80.7% e amerikanėve qė jetojnė nė njė zonė urbane, zgjedhin tė shkojnė tė shikojnė qiellin nė mbrėmje. Nėse do jeni me dikė qė pėlqeni, kjo mund tė jetė njė ide interesante pėr t'u afruar me tė. Merrni njė batanije dhe qėndroni sė bashku duke biseduar nė qetėsi.

Shkoni nė ndonjė vend qė ka aktivitete tė ndryshme

Mos zgjidhni thjesht njė lokal pėr tė pirė diēka. Shkoni diku qė mund tė ketė pishinė dhe sfidoni njėri-tjetrin nė not. Kjo ėshtė njė mundėsi e mrekullueshme pėr tė kaluar mirė me kėtė person qė pėlqeni.

Zgjidhni tė shikoni ndonjė koncert

Nėse prenotoni tė shkoni sė bashku tė dėgjoni ndonjė grup muzikor, do jua shtojė edhe mė shumė emocionet ndaj njėri-tjetrit. Diēka ndryshe do jua bėjė edhe mė interesant takimin.

Shkoni nė plazh edhe nė stinėn e dimrit

Emocionet pozitive qė tė jep plazhi nė ēdo stinė janė tė shumta. Mos u trembni nga i ftohti, por shijojeni vendin. Do jetė qetėsi dhe duket mjaft romantike.

Humbni pa destinacion

Merrni makinėn dhe nisuni pa ndonjė destinacion tė caktuar. Nuk ka rėndėsi vendi qė do shkoni, mjafton tė humbisni nė aventurėn tuaj. Kjo do i japė edhe mė shumė adrenalinė njohjes suaj.

Shkoni bėni ngjitje nė mal

Sa mė shumė aventura, aq mė mirė do t'ju bėjė. Largohuni nga kafet e pėrditshme, sepse duke bėrė gjėra sė bashku, mund tė njiheni edhe mė mirė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
;.#+Q

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė