Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si t'ia bėni nėse pranė keni njerėz qė ju harxhojnė tė gjitha energjitė?

Gjithēka ka njė vibrim: aromat, tingujt, ngjyrat, objektet, personat.

Si t'ia bėni nėse pranė keni njerėz qė ju harxhojnė tė gjitha energjitė?
Si t'ia bėni nėse pranė keni njerėz qė ju harxhojnė tė gjitha energjitė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/12/2017 13:54

Gjithēka qė na rrethon ėshtė energji. Sado qė kemi aftėsi tė ndikojmė mbi botėn qė na rrethon, ndonjėherė e humbim kėtė aftėsi sepse vibrimi ynė mbingarkohet nga burime qė na rrethojnė. Kur na zvogėlohet energjia bėhemi tė dobėt dhe gjithēka kthehet nė negative. Shpesh zgjedhim tė jemi ne tė pambrojturit dhe realiteti nuk humb kohė pėr tė na vėnė nė dyshime, pėr tė na hequr ēdo siguri.

Ja si mund ta rifitoni energjinė?

Largojini personat negativė pėrmes emocioneve.

Mund tė duket njė skenar i ēuditshėm. Njė miku juaj ndihet i trishtuar dhe ju i kombinoni emocionet tuaja pėr t'u lidhur me to, pėr ta ngushėlluar. Nė kėtė mėnyrė vibrimi juaj do tė jetė nė tė njėjtėn gjatėsi vale. Nėse e keni pėr zemėr atė njeri duhet t'i ofroni njė vibrim mė tė lartė nė mėnyrė qė tė kalojė kėtė gjendje negative qė e ka kapur. Si mund ta ndihmosh dikė nėse demoralizoheni ju?

Disa gjėra varen nga ju.

Tė gjithė pėrballemi me sfida qė na rrisin. Kėto sfida mund tė duken negative dhe pothuaj tė pamundura pėr t'u pėrballuar. Mė e keqja qė mund tė bėni ėshtė tė ndiheni pėrgjegjės pėr problemet e tyre. Duhet t'i inkurajoni pėr tė vepruar mė mirė, tė merrni energjitė e tyre dhe tė veproni. Askush nuk ka nevojė qė dikush t'ia zgjidhė problemet. Keni nevojė pėr pak shtysė dhe inkurajim.

Zėvendėsoni mėshirėn me mirėkuptimin.

Duhet tė keni besim tek njerėzit qė doni, duhet t'u besoni aftėsive tė tyre. Mirėkuptimi ėshtė njė forcė qė nxit lidhjet dhe rritjen. Mėshira ėshtė njė forcė qė shkatėrron personin para se t'i jepet mundėsia pėr tė luftuar.

Mos jini tė sigurt qė dini mė shumė.

Jeta e njė individi ėshtė kaq e ndėrlikuar sa as qė mund tė imagjinohet. Secili ka njė mendim tė vetin, tė gabuar ose jo, inteligjent ose jo qė duhet respektuar. Mos besoni se i njihni gjėrat mė mirė se dikush tjetėr, por lejojini njerėzve tė veprojnė ashtu si mė mirė e mendojnė, lejoji tė gabojnė, do tė jetė njė mėsim.

Mėsoni tė thoni Jo.

Mėsoni tė thoni jo. Mos jini gjithmonė gati tė ndihmoni tė tjerėt, pyesni vetėn nėse do tė ishit ju nė vendin e tyre dhe nėse ata do tė silleshin sikundėr jush.

Shikoni punėt tuaja.

Vazhdoni rrugėn tuaj pa ua ndėrprerė dikush, as mos ndėrprisni atė tė dikujt tjetėr. Lėrini tė bėjnė rrugėn e vet tė jetės.

Kėto janė 6 nga gjėrat qė mund tė bėni pėr tė larguar personat qė sjellin energji negative nė jetėn tuaj.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
e>_J

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė