Benefitet e shumta tė frutit Honey Pomelo
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Benefitet e shumta tė frutit Honey Pomelo

Pomelo mban nė vete shumė pėrfitime shėndetėsore pėr shkak tė sasive tė larta tė vitaminės C.

Benefitet e shumta tė frutit Honey Pomelo
Benefitet e shumta tė frutit Honey Pomelo
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/12/2017 22:17

Disa nga pėrfitimet ushqyese tė Pomelos qė duhet t'i dijmė janė:

Forcon sistemin imunitar.

Vitamina C ėshtė e njohur pėr efektet e saja pozitive qė i sjell nė sistem tė imunitetit.

Ka aftėsi nė shėrimin e plagėve dhe absorbimin e hekurit nė trup. Ndihmon nė tretje.

Pėr shkak tė sasive tė larta tė fibrave, ai pomelo ndihmon nė ruajtjen e ekuilibrit nė sistemin e tretjes. Gjithashtu ndihmon nė shmangien e kapsllėkut dhe diarresė.

I mban nivelet e shtypjes sė gjakut nė normalitet.

Kaliumi qė gjendet nė pomeli mund tė ndihmojė nė lirimin e tensionit nė enėt e gjakut, si dhe nė oksigjenimin e sistemeve tė ndryshme tė trupit.

Ndihmon nė humbjen e peshės.

Konsumimi i pomelės gjithashtu ėshtė i mirė edhe pėr humbje tė peshės, pasi qė pėrmban enzima tė cilat e djegin yndyrėn.

Lėvorja e pomelės ndihmon nė zgjidhjen e ērregullimeve metabolike.

Honey Pomelo pėrveē pėrfitimeve tjera, luan rol kyē edhe nė forcimin e sistemit tė imunitetit dhe parandalimin e sėmundjeve gjatė motit tė ftohėt tė dimrit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
EhSc`

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.